Klasy Informatyczno - Medialne

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Już za dwa tygodnie odbędzie się II etap konkursu Instalogik. Zanim to jednak nastąpi, 1 grudnia w czwartek od 17 do 18 odbędzie się sesja próbna. Nie jest ona obowiązkowa, jej głównym celem jest sprawdzenie środowiska pracy – połączenia do internetu, działania komputera, przeglądarki internetowej oraz znajomości środowiska konkursowego.

Na stronie konkursu jest dostępny też - "Kurs przyszłego finalisty" - polecam skorzystać z możliwości i ćwiczyć:) Jak również skorzystać z zadań dostępnych na stronie Instakodu.

Zaś sam konkurs odbędzie się w sobotę 10 grudnia od godz. 10:00 – 11:30

instaproba202edr45t5

Zapraszam do udziału w wyzwaniu jakim jest Moon Camp 2022/2023 - organizowany przez Europejską Agencję Kosmiczną.

mooncamp3445

Zadaniem konkursowym na poziomie Discovery (wiek od 6 do 19 lat) jest zaprojektowanie wybranego elementu bazy księżycowej przy wykorzystaniu narzędzia Tinkercad. Elementy, które można wykonać to: Lądownik księżycowy, Moduł mieszkalny astronautów i astronautek, Łazik księżycowy, Rakietę, Księżycową Stację Kosmiczną, Kombinezon astronauty/astronautki.

Wszystkie zespoły, które prześlą zgłoszenie zgodne z wytycznymi wyzwania, otrzymają certyfikat uczestnictwa, a ich projekt będzie udostępniony na platformie internetowej Moon Camp.

robozadanie30455

Zadaniem konkursowym na poziomie Explorers (w momencie rejestracji - maksymalnie 14 lat) jest zaprojektowanie trójwymiarowej bazy przy wykorzystaniu narzędzia TinkerCad. Ma ona być domem dla co najmniej 2 astronautów, utrzymać ich przy życiu i chronić przed zagrożeniami oraz próżnią panującą w przestrzeni kosmicznej. Zespoły będą musiały przesłać raport o ich projekcie. Obóz księżycowy powinien obejmować: Wykorzystanie lokalnych zasobów (np. ziemia księżycowa, lód), Rozwiązania technologiczne (np. źródło prądu, system recyklingu, komora wzrostu żywności – uprawa hydroponiczna), Ochrona (przed meteorytami i promieniowaniem), Infrastruktura potrzebna do życia i pracy dla astronautów.

baza204556

Zgłoszenia muszą zawierać:

Discovery: krótki opis projektu napisany w języku angielskim (należy zawrzeć informacje o tym dlaczego tak został przygotowany projekt oraz jakie są naukowe przesłanki stojące za danym pomysłem);

Explorers: raport zespołu wyjaśniający projekt, napisany w języku angielskim. Raport powinien być przygotowany w szablonie dostępnym online, co najmniej jeden zrzut ekranu modelu 3D przygotowanego przez zespół w formacie .JPG lub .PNG, wygenerowane z wykorzystywanego narzędzia.

Zgłoszenia do wyzwań:

Zespoły od 2 do 6 osób, z klas 6-8 (proszę o zdefiniowanie się w jakim wyzwaniu zespół bierze udział). Zapisy do końca miesiąca - grudnia. Zaś wykonanie pracy do końca tego semestru - prace trzeba zgłosić najpóźniej do połowy kwietnia). Zgłoszenia na email: bartek.z.sp4@gmail.com, lub na Librusie.

Laboratoria Przyszłości

Klasa 4

Klasa 6

Klasa 8

Klasa 5b - kółko

Druk 3D 2021-2022