Klasy Informatyczno - Medialne

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

sztuczna12023

sztuczna12023a

sztuczna12023a45

Kliknij poniżej
usuwanietla202edrft

usuwanietla202edrfta

Tablica Miro
teachable2022awse23

skriaredakademy2002

skrimarket202234

Modyfikacja Scratcha  - rozpoznawanie twarzy

exitcom234a

 Strona generująca ludzkie twarze
exitcom234

Podczas ostatnich lekcji pracowaliśmy z programem MagicaVoxel - służącym do tworzenia objektów w 3D. Link do programu - po kliknięciu na obrazek (program jest w zipie należy cały folder wypakować np. na pulpit). Jeżeli nie zadziała proszę o kontakt.

magocavoxel234

SketchUp to proste, a równocześnie profesjonalne oprogramowanie, służące do tworzenia trójwymiarowych obiektów – domów, statków kosmicznych, rzeźb itp. Bardzo dobrze sprawdza się ono również podczas projektowania i aranżacji dowolnego typu wnętrz czy ogrodów. Posiada bardzo bogatą galerię gotowych komponentów.

Link do wersji pl - starszej - kliknij poniżej by pobrać

scheupprogram202345d4

Od 1 września 2021r. będziemy korzystać z platformy Microsoft 365 dla instytucji edukacyjnych. Logować będziemy się spod własnej domeny - spnr4.bytom.pl. Wszyscy uczniowie Kim mają założone konta - w systemie:Kim5/7/8(w zależności od klasy)imię i pierwsza litera nazwiska@ i domena. Przykład - Kim8bartekz@spnr4.bytom.pl

Tutaj się logujemy do platformy:
microsoftedukacja

Podczas zajęć będziemy pracować z nowym narzędziem do tworzenia animacji poklatkowych - Wick Editor

editorwick23

Do pracy potrzebne będzie nam także narzędzie do tworzenia obrazków w formacie png - przeźroczyste

editorwick23aa

Interlandia to gra przygodowa, dzięki której poznawanie zasad bezpieczeństwa w internecie i odpowiedzialnego udziału w internetowej społeczności to interaktywna zabawa. W trakcie gry jej uczestnicy zmagają się z hakerami, wyłudzaczami danych, niedyskretnymi udostępniaczami i hejterami. W ten sposób uczą się, jak sobie z nimi radzić w realnym świecie.

interlandia20202der

Genially to popularna platforma on-line do tworzenia prezentacji, interaktywnych wizualizacji a nawet animacji poklatkowej. My na ostatniej lekcji robiliśmy  - oś czasu.

Link do platformy

genialy2 0202aa

A tutaj padlet z osiami czasu, które uczniowe klasy 7b wykonali podczas zajęć,
związane z Mikołajem Kopernikiem
genialyklasa7bosczasu

Program do tworzenia komiksów on-line
StoryboardThat
komikspll2020ss

Filmik o bezpieczeństwie w Internecie

Zapraszam do udziału w Godzinie Kodowania,
która trwa od 7 do 11 grudnia 2020r.

Sztuczna Inteligencja - Oceany
sztuczna2020intelig2
Nauka Pythona
sztuczna2020intelig2a
Nauka języka CSS
Kurs I
csszadanie20202

 Kurs II
sztuczna2020intelig2a2
Minecraft - wersja edukacja Godzina Kodowania
mincrafteducation2020jk
Pętle - nauka

kodowaniepetle2020aa

Kodowanie - Przygody kropki
kodowaniepetle2020aa3

Edytor Pixlr to najpopularniejszy na świecie sposób na edycję zdjęć online. Dostępny także w formie aplikacji na komórkę, czy tablet.

pixlr45044

 

AutoDraw - to program stworzony przez firmę - Google, narzędzie do rysowania, które stara się rozpoznać co rysujemy - i poprawić nasza prace:) Program działa w przeglądarce internetowej i jest bezpłatny - bez żadnych ograniczeń.

autodrow2020aa

Biteable - to prosta platforma on-line służąca do tworzenia prezentacji, filmików czy animacji z dużą ilością gotowych szablonów. Program w wersji demo - umieszcza na tworzonych filmach swój znak wodny, nie jest tez możliwe pobranie go na swój komputer.

bireable2020aa2

Padlet to aplikacja, która służy do dzielenia się zasobami z innymi użytkownikami. To taka wirtualna tablica . Głównym  jej zadaniem możliwość gromadzenia w jednym miejscu różnego rodzaju materiałów cyfrowych w ramach tematu określonego przez prowadzącego. Strona posiada polską wersję językową i wymaga rejestracji użytkownika. W wersji darmowej możemy posiadać trzy padlety.

padlet2020rfrtgttt

Zoom - to platforma do wideokonferencji, prowadzenia spotkań i współpracy online, prowadzenia webinarów. Korzystać z niej można za pomocą komputera stacjonarnego, tabletu czy komórki. Program w wersji demo ma ograniczenia w długości spotkania (45 minut), jeżeli w spotkaniu bierze udział wiecej niż 3 osoby.

zoomplatfroma

Eduelo to portal edukacyjny, który umożliwia powtórzenia materiału szkolnego w formie zabaw i quizów edukacyjnych. Na portalu istnieje także możliwość utworzenia testów dla uczniów. Portal w wersji demo, umożliwia skorzystanie tylko z części dostępnych materiałów, by skorzystać z całości należy opłacić konto premium.

edueloo20202rf

 

Squla - to platforma edukacyjna, zawierająca mnóstwo ciekawych quizów z przeróżnych dziedzin życia, oraz z konkretnych przedmiotów. Każdy uczeń klasy informatyczno medialnej otrzymał login i kod do portalu i od poniedziałku może korzystać z serwisu do woli. W wersji demo - z platformy można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15. By skorzystać z programu poza tym czasem należy opłacić abonament. Aplikacja działa także na komórkach i tabletach

squlaprotal2

Autorzy nowego czasopisma dla wszyskich tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o programowaniu - "Programista Junior" - przygotowali w formie pdf "Niezbędnik młodego programisty" - słowniczek najważeniejszych pojęć i zagadnień, związanych ze światem programowania - zachęcam do pobrania i przeczytania:)

nmp2020as

Kahoot to bezpłatna platforma do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów.

kahoot

Karel jest robotem, który potrafi wykonywać sporo zaawansowanych czynności. Pomaga na farmie przy uprawie roślin i w warsztacie. Wymaga jedynie sprytnego programu i odrobiny cierpliwości. 

karelkodowanie2019eeee

Tinkercad to produkt firmy Autodesk. Bardzo przyjazny w obsłudze służący do projektowania 3D. Aplikacji Tinkercad używają projektanci, hobbiści, nauczyciele i dzieci, tworząc zabawki, prototypy, dekoracje wnętrz, modele Minecraft, biżuterię itp. Pomimo i tak już bardzo prostej obsługi programu - na stronie Tinkercad są dostępne lekcje z podstawowych funkcji programu. Program nie nadaje się do zastosowań inżynierskich ale dla podstawowych potrzeb (szczególnie kiedy trzeba wykonać jakiś model bardzo szybko) jest wystarczający. Co najważniejsze - dostęp do aplikacji jest darmowy - dostępny online przez przeglądarkę, rejestracja bardzo prosta oraz nie wymaga żadnych opłat. Program jest w polskiej wersji językowej.

Link do strony

thinkdruk3d

Link do Thingiverse - największego w Internecie zbioru szablonów do druku 3D
thinkdruk3d23

PixBlocks to kompleksowe środowisko, dostosowane do każdego etapu edukacji informatycznej. Program jest dostosowany zarówno do nauki samodzielnej, jaki i nauki w szkołach. Aplikacja ta, łączy programowanie wizualne i programowanie tekstowe. Została stworzona przez zespół specjalistów z UAM w Poznaniu.

By pobrać program - kliknij poniżej
pixblock2019tgt

Program Photo Story - firmy Microsoft służy do tworzenia multimedialnych pokazów zdjęć, jest kierowany do domowych użytkowników, którzy chcieliby posiadane zdjęcia (np. z wakacyjnego wyjazdu) zaprezentować w atrakcyjnej formie "multimedialnej opowieści". Program jest bardzo prosty w obsłudze, a cały proces przygotowywania zamyka się w kilku krokach od importu zdjęć, ew. podstawowej obróbki (przycinanie, obrót, redukcja efektu tzw. czerwonych oczu, nakładanie filtrów i dodawanie napisów), poprzez możliwość nagrania własnej narracji, kończąc na wzbogaceniu całości o wybrany podkład muzyczny. Gotowy pokaz może zapisać do pliku video, wysłać e-mailem lub zapisać w formacie przeznaczonym dla urządzeń przenośnych.

photostory sasasa

Na stronie internetowej - Rayalty Free Music by Bensound znajdziemy różne rodzaje podkładów muzycznych, które możemy wykorzystać w swoich prezentacjach. Jedyne warunki wykorzystywania muzyki z serwisu to:
- Nie można podpisywać pobranej muzyki jako swojej
- Nie wolno wrzucać pobranej muzyki na inne portale
- Nie wolno wykorzystywać pobranej muzyki w audiobookach i podkastach
- Nie wolno zmieniać, remiksować i łączyć pobranej muzyki z innymi

By przejść na stronę kliknij poniżej
muzazafree2018rfr

Zapraszamy do zabawy z emulatorem Windows'a 3.1, Windowsa 1.0 czy MacOs 7.0
Wyjście z trybu pełnoekranowego ESC. Miłej zabawy.
Programy czasem się długa ładują więc bądźcie cierpliwi

Kliknij by przejść na stronę emulatora
emulatoirwin3.12323

Kliknij by przejść na stronę emulatora Win 1.0

 emulatoirwin3.12323aa

 Kliknij poniżej by przejść na stronę emulatora MacOS 7.0

emulatoirwin3.12323aa23

Triominos przypomina klasyczne domino, ale gwarantuje znacznie ciekawszą rozgrywkę. Układane elementy mają kształt równobocznych trójkątów z liczbami w narożnikach. Dostawiając kolejną płytkę do już ułożonego układu, musimy zadbać o to, by numery w sąsiadujących narożnikach były takie same.

Kliknij poniżej by pobrać aplikację
trominos

Pivot Animator (dawniej Pivot Stickfigure Animator) – prosty program graficzny do tworzenia animacji 2D tzw. „patyczkowych ludzików” (ang. stick figures). Program jest intuicyjny w obsłudze i nie posiada funkcji tweeningu, zatem animacja powstaje z sekwencji klatek, które autor tworzy jedna po drugiej.

Kliknij poniżej by pobrać program
pivotprogram

LibreOffice to zupełnie darmowy pakiet biurowy, który stanowi świetną alternatywę dla płatnego Microsoft Office. Dzięki aplikacjom w nim zawartym użytkownik może tworzyć i edytować dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, a także bazy danych. Jego ogromną zaletą jest stosunkowo wysoka zgodność z plikami pakietu Office, dzięki czemu mogą być one otwierane i modyfikowane bez utraty informacji.

Kliknij poniżej by pobrać program
libreoffice2015r

Światowy Projekt - Godzina Kodowania, organizowany jest on w ramach Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week). W tym roku trwać będzie on od 7 do 13 grudnia 2015r. Nie może być inaczej - także nasi uczniowie wezmą udział w tej akcji:) Będziemy kodować na zajęciach informatyki, oraz na kółku komputerowym. Pomagać nam w tym będą:

Bohaterowie gwiezdnej sagi - Star Wars
starwarscode

Budowniczy z kultowego Minecrafta
minecraft2015rf

oraz Alicja, która przemierza Krainę Czarów
alicjawkrainie2015edr

Projekt Sheeplive (OVCE.sk w języku słowackim) został zainicjowany przez stowarzyszenie eSlovensko jako integralna część projektów: Zodpovedne.sk, Pomoc.sk i Stopline.sk. Partnerami projektu są Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Słowacji oraz słowacki Komitet UNICEF. Głównym celem projektu jest stworzenie serii kreskówek dla dzieci oraz międzynarodowego portalu internetowego. Projekt koncentruje się na bezpieczeństwie dzieci i młodzieży, w szczególności zaś na zagrożeniach związanych z Internetem, telefonami komórkowymi oraz nowymi technologiami. Służy jako narzędzie edukacyjne dla dzieci, w zabawny sposób pokazuje nieodpowiednie zachowania, a dorosłym daje możliwość zapoznania się z problemem.

By przejść na stronę projektu - kliknij poniżej
sheplive2011

Gra NOE z serii Biblijni bohaterowie pomaga poznać biblijną historię zbawienia. Zadaniem gracza jest pomóc Noemu w zbudowaniu arki i wprowadzeniu do niej zwierząt, by następnie uratować je przed potopem. Różnorodne zadania o zróżnicowanym stopniu trudności rozwijają pamięć, uczą logicznego myślenia, wyrabiają zręczność i spostrzegawczość. Grę w wersji na Androida można pobrać klikając  -poniższy obrazek. Gra jest darmowa.

noegra2015

CodeCombat to aplikacja internetowa pozwalająca w przyjemny sposób zaznajomić się z podstawowymi zasadami programowania. Autorom aplikacji przyświecał cel, aby osoba, która wejdzie w świat gry nie tylko czerpała z tego przyjemność, ale również wiedzę. Kurs dostępny w CodeCombat został zrobiony w ten sposób, że „łagodnie” pozwala nam poznać skryptowy język programowania JavaScript, ale również Pythona i kilka innych mniej znanych języków.

By przejść do strony gry - klikij poniżej
codecombat2015edr

Program ArtRage 6 udostępnia cyfrowe odpowiedniki takich narzędzi jak np. pędzel, kreda, węgiel, ołówek czy pisak, cechujące się bardzo wysokim stopniem realizmu. W zależności od szybkości ruchu np. pędzlem, wybrana barwa nakładana jest z różną intensywnością. Możliwe jest również realistyczne mieszanie barw. Dzięki temu malując np. "farbą olejną" obraz tworzy się podobnie jak ma to miejsce w rzeczywistości. Dodatkowo płótno można dowolnie obracać, powiększać, a także przesuwać do preferowanego kąta widzenia.

Jeżeli chcesz pobrać program kliknij na zdjęcie
Program w tej wersji - nie działa na Windowsie XP (od windows 7)
wersja demo 6
artrage2015d

Klasa 5

Klasa 7