Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Karel jest robotem, który potrafi wykonywać sporo zaawansowanych czynności. Pomaga na farmie przy uprawie roślin i w warsztacie. Wymaga jedynie sprytnego programu i odrobiny cierpliwości. 

karelkodowanie2019eeee

Tinkercad to produkt firmy Autodesk. Bardzo przyjazny w obsłudze służący do projektowania 3D. Aplikacji Tinkercad używają projektanci, hobbiści, nauczyciele i dzieci, tworząc zabawki, prototypy, dekoracje wnętrz, modele Minecraft, biżuterię itp. Pomimo i tak już bardzo prostej obsługi programu - na stronie Tinkercad są dostępne lekcje z podstawowych funkcji programu. Program nie nadaje się do zastosowań inżynierskich ale dla podstawowych potrzeb (szczególnie kiedy trzeba wykonać jakiś model bardzo szybko) jest wystarczający. Co najważniejsze - dostęp do aplikacji jest darmowy - dostępny online przez przeglądarkę, rejestracja bardzo prosta oraz nie wymaga żadnych opłat. Program jest w polskiej wersji językowej.

Link do strony

thinkdruk3d

Link do Thingiverse - największego w Internecie zbioru szablonów do druku 3D
thinkdruk3d23

PixBlocks to kompleksowe środowisko, dostosowane do każdego etapu edukacji informatycznej. Program jest dostosowany zarówno do nauki samodzielnej, jaki i nauki w szkołach. Aplikacja ta, łączy programowanie wizualne i programowanie tekstowe. Została stworzona przez zespół specjalistów z UAM w Poznaniu.

By pobrać program - kliknij poniżej
pixblock2019tgt

Program Photo Story - firmy Microsoft służy do tworzenia multimedialnych pokazów zdjęć, jest kierowany do domowych użytkowników, którzy chcieliby posiadane zdjęcia (np. z wakacyjnego wyjazdu) zaprezentować w atrakcyjnej formie "multimedialnej opowieści". Program jest bardzo prosty w obsłudze, a cały proces przygotowywania zamyka się w kilku krokach od importu zdjęć, ew. podstawowej obróbki (przycinanie, obrót, redukcja efektu tzw. czerwonych oczu, nakładanie filtrów i dodawanie napisów), poprzez możliwość nagrania własnej narracji, kończąc na wzbogaceniu całości o wybrany podkład muzyczny. Gotowy pokaz może zapisać do pliku video, wysłać e-mailem lub zapisać w formacie przeznaczonym dla urządzeń przenośnych.

photostory sasasa

Na stronie internetowej - Rayalty Free Music by Bensound znajdziemy różne rodzaje podkładów muzycznych, które możemy wykorzystać w swoich prezentacjach. Jedyne warunki wykorzystywania muzyki z serwisu to:
- Nie można podpisywać pobranej muzyki jako swojej
- Nie wolno wrzucać pobranej muzyki na inne portale
- Nie wolno wykorzystywać pobranej muzyki w audiobookach i podkastach
- Nie wolno zmieniać, remiksować i łączyć pobranej muzyki z innymi

By przejść na stronę kliknij poniżej
muzazafree2018rfr

Zapraszamy do zabawy z emulatorem Windows'a 3.1, Windowsa 1.0 czy MacOs 7.0
Wyjście z trybu pełnoekranowego ESC. Miłej zabawy.
Programy czasem się długa ładują więc bądźcie cierpliwi

Kliknij by przejść na stronę emulatora
emulatoirwin3.12323

Kliknij by przejść na stronę emulatora Win 1.0

 emulatoirwin3.12323aa

 Kliknij poniżej by przejść na stronę emulatora MacOS 7.0

emulatoirwin3.12323aa23

Triominos przypomina klasyczne domino, ale gwarantuje znacznie ciekawszą rozgrywkę. Układane elementy mają kształt równobocznych trójkątów z liczbami w narożnikach. Dostawiając kolejną płytkę do już ułożonego układu, musimy zadbać o to, by numery w sąsiadujących narożnikach były takie same.

Kliknij poniżej by pobrać aplikację
trominos

Pivot Animator (dawniej Pivot Stickfigure Animator) – prosty program graficzny do tworzenia animacji 2D tzw. „patyczkowych ludzików” (ang. stick figures). Program jest intuicyjny w obsłudze i nie posiada funkcji tweeningu, zatem animacja powstaje z sekwencji klatek, które autor tworzy jedna po drugiej.

Kliknij poniżej by pobrać program
pivotprogram

LibreOffice to zupełnie darmowy pakiet biurowy, który stanowi świetną alternatywę dla płatnego Microsoft Office. Dzięki aplikacjom w nim zawartym użytkownik może tworzyć i edytować dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, a także bazy danych. Jego ogromną zaletą jest stosunkowo wysoka zgodność z plikami pakietu Office, dzięki czemu mogą być one otwierane i modyfikowane bez utraty informacji.

Kliknij poniżej by pobrać program
libreoffice2015r

Światowy Projekt - Godzina Kodowania, organizowany jest on w ramach Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week). W tym roku trwać będzie on od 7 do 13 grudnia 2015r. Nie może być inaczej - także nasi uczniowie wezmą udział w tej akcji:) Będziemy kodować na zajęciach informatyki, oraz na kółku komputerowym. Pomagać nam w tym będą:

Bohaterowie gwiezdnej sagi - Star Wars
starwarscode

Budowniczy z kultowego Minecrafta
minecraft2015rf

oraz Alicja, która przemierza Krainę Czarów
alicjawkrainie2015edr

Projekt Sheeplive (OVCE.sk w języku słowackim) został zainicjowany przez stowarzyszenie eSlovensko jako integralna część projektów: Zodpovedne.sk, Pomoc.sk i Stopline.sk. Partnerami projektu są Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Słowacji oraz słowacki Komitet UNICEF. Głównym celem projektu jest stworzenie serii kreskówek dla dzieci oraz międzynarodowego portalu internetowego. Projekt koncentruje się na bezpieczeństwie dzieci i młodzieży, w szczególności zaś na zagrożeniach związanych z Internetem, telefonami komórkowymi oraz nowymi technologiami. Służy jako narzędzie edukacyjne dla dzieci, w zabawny sposób pokazuje nieodpowiednie zachowania, a dorosłym daje możliwość zapoznania się z problemem.

By przejść na stronę projektu - kliknij poniżej
sheplive2011

Gra NOE z serii Biblijni bohaterowie pomaga poznać biblijną historię zbawienia. Zadaniem gracza jest pomóc Noemu w zbudowaniu arki i wprowadzeniu do niej zwierząt, by następnie uratować je przed potopem. Różnorodne zadania o zróżnicowanym stopniu trudności rozwijają pamięć, uczą logicznego myślenia, wyrabiają zręczność i spostrzegawczość. Grę w wersji na Androida można pobrać klikając  -poniższy obrazek. Gra jest darmowa.

noegra2015

CodeCombat to aplikacja internetowa pozwalająca w przyjemny sposób zaznajomić się z podstawowymi zasadami programowania. Autorom aplikacji przyświecał cel, aby osoba, która wejdzie w świat gry nie tylko czerpała z tego przyjemność, ale również wiedzę. Kurs dostępny w CodeCombat został zrobiony w ten sposób, że „łagodnie” pozwala nam poznać skryptowy język programowania JavaScript, ale również Pythona i kilka innych mniej znanych języków.

By przejść do strony gry - klikij poniżej
codecombat2015edr

Program ArtRage 5 udostępnia cyfrowe odpowiedniki takich narzędzi jak np. pędzel, kreda, węgiel, ołówek czy pisak, cechujące się bardzo wysokim stopniem realizmu. W zależności od szybkości ruchu np. pędzlem, wybrana barwa nakładana jest z różną intensywnością. Możliwe jest również realistyczne mieszanie barw. Dzięki temu malując np. "farbą olejną" obraz tworzy się podobnie jak ma to miejsce w rzeczywistości. Dodatkowo płótno można dowolnie obracać, powiększać, a także przesuwać do preferowanego kąta widzenia.

Jeżeli chcesz pobrać program kliknij na zdjęcie
Program w tej wersji - nie działa na Windowsie XP
wersja demo 5.0
artrage2015d