Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Dzisiaj, 6 lutego, nagrodzono najlepsze prace konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2019. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom:)

dbi2019tgtgtgtgt

Bardzo miło nam jest poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Humanistyczny" organizowanym przez Jersz Łowcy Talentów - świetnie spisali się uczniowie Kimów: Eunika Łapacz (5b) - 77,50% punktów możliwych do uzyskania, 16 miejsce w woj. śląskim (oraz Dyplom Uznania za zdobycie dobrego wyniku) 262 w kraju, oraz Natalia Błachowiak (4b) - 102 miejsce w woj. śląskim. Brawo:)

alfikhum2019rfrfr2

Bardzo dobrze wypadł także Igor Obrębski (4b), który zakwalifikował się do Regionalnej Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla uczniów w kategorii szkół podstawowych (klasy IV-VI). Brawo!!!

oja grafika2019rfrfr

29 stycznia w bibliotece szkolnej odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". Bardzo się cieszymy, że wśród zwycięzców eliminacji jest 4 uczniów Kimów: Igor Obrębski kl. 4b, Lena Bernatowicz kl. 4b, Eunika Łapacz kl. 5b, oraz Bartosz Hok kl. 5b. Brawo. Trzymamy kciuki za ich udział w etapie miejskim.

logo wl czytelnikow

Bardzo się cieszę, że uczniowie klas 4b i 5b przyłożyli się do konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2019r. w naszej szkole. Otrzymałem - 40 prac konkursowych. Postanowiłem nagrodami książkowymi nagrodzić następujące prace:

kategoria - Scratch: Lena Bernatowicz
kategoria - Animacja Poklatkowa: Bartek Dębicki
kategoria - Komiks: Dominika Wolska
kategoria - Ulotka: Sonia Giza
kategoria - Prezentacja: Emilia Czendlik
kategoria - Filmik: Hania Widera
kategoria - Grafika komputerowa: Dominika Klimza

Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu. Nagrody zostaną wręczone na przerwie po 5 lekcji w środę (6 lutego) w sali nr 20.

Dominka DBIasasa

Znamy już wyniki konkursu grafiki komputerowej na "Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". W tegorocznej edycji zgłoszono prawie 50 prac wykonanych w przeróżnych programach graficznych, a także kilka kartek multimedialnych. Wśród nich ponad 20 prac przesłali uczniowie klas Kim:) Dziękuję:) Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się:

Klasy 4-6:
I miejsce - Emilka Czendlik (kl.5), oraz Dominika Klimza (kl.5)
II miejsce - Paweł Wójcik (kl.4)
III miejsce -  Marta Mamot (kl.4)
wyróżnienie - Lena Bernatowicz (kl.4)

kartka 0001aaaaaa2a
Praca Emilki Czendlik - I miejsce

kartka 0001aaaaaa2aa
Praca Dominiki Klimzy - I miejsce

Kartka multimedialna:
I miejsce - Ania Tokarz (kl.5)
II miejsce - Filip Barwiński (kl.5)
III miejsce - Antek Patschek (kl.5)
wyróżnienie - Zuzanna Gałęziowska (kl.5),

Bardzo się cieszymy, że w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Mam Talent - wzięło udział tak dużo uczniów naszych kimowych klas:) Jeszcze bardziej nam miło, że w drugim etapie znalazły się: Natalia Błachowiak, Natalia Trzcionka, Antosia Kowalczyk, Zuzia Gałęziowska, Zosia Kozicka i Marta Mamot:) Trzymamy za nich kciuki by dostały się do ścisłego Finału:)

Mam Talent etapI2018

Zanamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego zorganizowanego przez "Superkoderów" a zatytułowanego CodeWeek 2018 Code for the Planet. W konkursie startowały 83 projekty. W każdej z trzech kategorii przyznano tylko miejsce pierwsze i wyróżnienie. Miło nam zakomunikować, że w kategorii "Plastiki i oceny" - nasz 5 osobowy zespół składający się z uczniów klasy Kim (5b): Igora, Filipa, Antka, Michała i Dominiki otrzymał wyróżnienie i wygrał grę "Scottie Go!":) Gratulacje!!!!

superkoderzy zespol2018

bobrwyniki2018rfrtr

Dzisiaj zostały opublikowane wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Bóbr. Nie są to jeszcze wyniki oficjalne. Nie znamy też progów punktowych. Na te trzeba będzie poczekać do grudnia. W tegorocznym konkursie wzięło udział 27188 uczniów reprezentujących 2942 szkoły. Tymczasem przedstawiamy najlepsze wyniki w szkole:

Klasy 7-8:

I miejsce - Julka Imańska (90pkt)
II miesjce - Aleksander Radziejowski (72,25pkt)
III miejsce - Konrad Samulski (59,75pkt)
IV miejsce - Dawid Paduch i Wiktoria Lempart (54,75pkt)

Klasy 4-6
I miejsce - Zuzanna Kozicka (89,75pkt)
II miejsce - Dominika Wolska (83,25pkt)
III miejsce - Antoni Patschek (75,25pkt)
IV miejsce - Zuzanna Zych (52,5pkt)
V miejsce - Agnieszka Derda i Leopold Cieślak(51,25pkt)
pozostali uczniowie uzyskali poniżej 50 pkt.

Klasy 1-3
I miejsce -
Karolina Wyderka (31,25pkt)
II miejsce - Oliwia Dubek (30,25pkt)
III miejsce - Artur Obrębski (24,25pkt)
IV miejsce - Artur Wciśliński (23,75pkt)
V miejsce - Julia Stana (22,75pkt)
Pozostali uczniowie uzyskali poniżej 20 pkt.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie.
Gratulujemy najlepszym i zapraszamy za rok:)

We środę, czwartek i piątek prawie 50 uczniów naszej szkoły (w tym 16 uczniów klas KiM) wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr". Młodzi informatycy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 i klasy 7-8. Wyniki konkursu pojawią się w grudniu. Do tego czasu trzymamy za wszystkich kciuki.

bobr2018gtgtgt

Miło nam poinformować, że obie Klasy Informatyczno Medialne, które wziąły udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, który odbył się w tym roku w dniach od 6 do 21 października 2018, otrzymały specjalne Certyfikaty. Klasa IV w ramach ETK programowała z wykorzystaniem gry planszowej "Scottie Go!", zaś klasa V - kodowała przy użyciu robota LOFI. Brawo!!!

122certyfikat
122certyfikat3456

Dnia 10 października odbyły się miejskie rozgrywki chłopców w piłkę nożną. W 7 osobowej reprezentacji naszej szkoły - znalazło się 3 uczniów klas KiM: Antek, Kuba oraz Bartek. Dziękujmy im za godne reprezentowanie naszych klas i szkoły. Mimo, że zawodów nie wygrali - ambitnie walczyli ze starszymi kolegami, wygrywając jeden mecz i w dwóch uznając wyższość rywala. Brawo chłopaki:)

IMG 4007 Zawody Legut

Od 6 do 21 października trwać będzie Europejski Tydzień Kodowania. W naszej szkole - z tej okazji uczniowie klasy 4b - będą kodować ze Scootiem, a uczniowie klasy 5b - budować robota Lofi. W sobotę pan Bartek z Asią Tokarz wziął udział w uroczystym rozpoczęciu tego wydarzenia w Warszawie.

kodowanie2018ujj2018rummikub2018yhyfmist2Dzięki temu miał możliwość obejrzeć w "akcji" najnowsze propozycie dla uczniów i szkół -związane z kodowaniem i programowaniem robotów. Kilka z obejrzanych modeli - pojawi się w naszej szkole już wkrótce:) A tymczasem zobaczcie sobie większość atrakcji jakie czekały na odwiedzających "Święto Programowania"

27 października ZSO nr 3 w Bytomiu odbył się Memoriał Kamili Skolimowskiej. W zawodach startowała reprezentacja naszej szkoły w tym 13 osobowa grupa uczniów z klas Kimowskich:) i trzeba przyznać, że z sukcesami:).

pinup2018bytom234232a

Mistrzem w swojej kategorii wiekowej został -  Bartłomiej Dębicki - uczeń 4b. Medale zdobyli także: Antoni Patschek (5b) i Jakub Nawrocki (4b). Brawo dla mistrzów:) oraz dla wszystkich naszych sportowców. Cieszymy się, że nie tylko sprawnie posługują się klawiaturą i myszką, ale są także sprawni fizycznie:)

pinup2018bytom234232a23

Miło mi poinformować, że od października nasze klasy Informatyczno Medialne - weźmie pod swoją opiekę Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu ze strony ZSTiO reprezentowany przez pana Witolda Kriesera, człowieka wielu pasji i niepożytej energii:) Pierwszym efektem naszej współpracy będą warsztaty dla klasy 5b, które odbędą się w szkole na Szombierkach - 8 października. Zajęcia odbędą się na pierwszych 3 lekcjach w poniedziałek. Bardzo się cieszymy, że będziemy współpracować i mamy nadzieję, że przyniesie ona wiele satysfakcji i korzyści obu stronom.

wspolrac2018rfrree

W czwartek, 28 września, odbył się w naszej szkole - Szkolny Turniej "Rummikuba", będącym Eliminacjami do Mistrzostw Polski, wzięło w nim udział 17 uczniów z klas od 4 do 8. Bardzo się cieszymy, że wśród nich - było aż - 11 uczniów klasa informatyczno-medialnych.

turniejrumikuba2018yhy Jeszcze bardziej cieszy fakt, że wśród najlepszej czwórki znalazło się aż 3 uczniów klasy 4b. I miejsce zajęła - Marta Mamot, III miejsce - Zuzia Zych, a miejsce IV - Zosia Kozicka:) Brawo dziewczyny!!!!

turniejrumikuba2018yhy2

Nie samymi komputerami żyją klasy Informatyczno-Medialne. Mają w swoich szeregach wspaniałych sportowców:) 19 września, wśród 12 osobowej reprezentacji szkoły na zawody do Vsetina - pojechało aż 8 uczniów klas KIM. Podczas zawodów - uczniowie kolejno mierzyli się z innymi czeskimi szkołami w tzw. „brzuszkach”, skoku w dal z miejsca, biegu wahadłowym, rzucie piłeczką palantową oraz biegu przełajowym. Poradzili sobie wspaniale - Paweł Wójcik zwyciężył w swojej kategorii wiekowej a na podium biegu wytrzymałościowego znaleźli się: Bartek Dębicki i Antonii Patschek. Brawo!!! Duże słowa uznania należą się też pozostałej części reprezentacji - która pokazała się z jak najlepszej strony.

pawelwojcik2018tgtdsdf
pawelwojcik2018tgtdsdf2

Bardzo miło nam zakomunikować, że od przyszłego roku szkolnego  - nasza klasa, podczas zajęć dodatkowych z informatyki - będzie budować i oprogramowywać roboty z serii Lofi Robot.

zestaw mini kwadrat212

Możliwe to będzie, dzięki temu - że udało nam się zakwalifikować, wraz ze 170 szkół z całej Polski, do programu Superkoderzy. Huraaa:)

superkoderzy logo2

W sobotę odbyła się w naszej szkole kolejna Biesiada Rodzinna. Nasza klasa bardzo dobrze się przygotowała do niej. Na półpiętrze: Bartek, Bartosz i Igor, poprowadzili Scratch Room - czyli takie miejsce, gdzie każdy zainteresowany mógł (oczywiście pod ich czujnym okiem) zobaczyć programy, które uczniowie samodzilenie zaprojektowali w Scratchu.

kimbiresiada12018

Można także było spróbować złożyć i zaprogramować klocki Lego WeDo. Zainteresowanych nie brakowało.

kimbiresiada120182

Na parterze szkoły nie zabrakło stoiska z biżuterią, koszulkami, czy smakołykami - przygotowanymi i obsługiwanymi przez nasze dziewczyny.

kimbiresiada120182a

Z uczniami naszej klasy można było się także spotkać w klasie nr 18 - gdzie pomagali przy produkcji "glutków".

kimbiresiada120182aa

A to jeszcze nie koniec:) Ania - pomagała w sali nr 17, przy eksperymentach fizyczno-chemicznych. Brawa dla wszystkich uczniów, którzy tak aktywnie włączyli się w Biesiadę Rodzinną:)

kimbiresiada1201856

We wtorek, 15 maja - odbył się w naszej szkole Scratch Day (taki specjalny dzień, kiedy propaguje się programowanie, w szczególności w języku Scratch). W obchodach tego dnia wzięła udział - Klasa Informatyczno-Medialna (4b) wraz z rodzicami.

scratchday2018yhyas

Najpierw wszyscy uczestnicy spotkania obejrzeli kilka filmików, w których uczniowie opowiadali o tym jak programują klocki LegoWeDo (właśnie w Scratchu). Następnie - uczniowie klasy KiM, pokazali swoim rodzicom, programy stworzone przez siebie nad którymi pracowali od stycznia wśród których znalazły się gry, quizy czy prezentacje.

scratchday2018yhyas2

Na koniec odbyła się krótka lekcja programowania, którą poprowadziły dzieciaki:) Dziękujemy za wspólną zabawę z programowaniem i zapraszamy za rok:)

scratchday2018yhyas23

Znamy już wyniki Regionalnego Konkursu Informatycznego „KOMPUTEROWY GURU”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu. Niestety żadnemu z naszych uczniów nie udało się zdobyć miejsca. Najbliżej miejsca na pudle był - Igor Milewski, który zdobył 70 pkt/85pkt. Dobrze też wypadła Anna Tokarz zdobywając 58 pkt/85pkt.

konkursguruzdjaeci2018

W czwartek, w naszej szkole z okazji Święta Patrona - Mikołaja Kopernika, podczas uroczystego apelu zostały wręczone uczniom nagrody za wyniki w nauce. Czterech uczniów naszej klasy: Dominika Wolska, Michał Imański, Igor Milewski oraz Antek Patchek otrzymali odznakę - Rachmistrza. Nagrodę tą bardzo trudno zdobyć, by ją otrzymać trzeba mieć zachowanie wzorowe oraz same piątki lub 6 z: matematyki, przyrody i informatyki. Gratulacje!!!

nagrodyrachmistrz2018ds

W grudniu, w naszej szkole odbył się IX Konkurs Grafiki Komputerowej "Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". W konkursie wzięło udział 5-cioro uczniów naszej klasy: Igor, Dominika, Sonia, Emilia, Melania. Jury nagrodziło - III miejscem pracę Emilki oraz wyróżnieniem pracę Igora. Gratulujemy!!!
kartkaswiateczna2017ab
kartkaswiateczna2017abc
kartkaswiateczna2017abcd
kartkaswiateczna2017abcde
kartkaswiateczna2017abcdef

We wtorek, 21 listopada zostały ogłoszone nieoficjalne wyniki Międzynarodowego Konkursu "Bóbr". Naszą klasę w tym konkursie reprezentowali:

Antoni Patschek  - 64,25punkty (III miejsce w szkole)
Igor Milewski - 49,5 punkty (VI miejsce w szkole)
Agnieszka Derda - 46 punktów (VIII miejsce w szkole)
Dominika Wolska - 33,5 punktów
Mateusz Krawiec - 32,5 punktów
Anna Tokarz
- 31,25 punktów
Zuzanna Gałęziowska - 29,5 punktów

Uczniowie startowali w kategorii "Benjamin" dla klas 4-6. Maksymalna ilość punktów do zdobycia w tej kategorii wynosiła 120. Oficjalne wyniki konkursu zostaną ogłoszone w pod koniec grudnia.

bobrwyniki2017tyu

Code Week - Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbywa się od 7 do 22 października. W tym czasie w wielu miejscach w Polsce odbędą się różne wydarzenia z zakresu nauki programowania, które poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia wprowadzą uczestników w podstawy programowania. Nasza klasa również włączyła się w tą inicjatywę:)

cewee2017pixl

W ramach dodatkowej godziny - uczyliśmy się wykonywać za pomocą "kodu" - różne, proste grafiki, by na koniec spróbować stworzyć własne:)

odowanie2017rysunk

PixelArt, stateczek, w dniu dzisiejszym wykonał dla nas Mateusz.

pixelartmateusz234

W piątek - 15 września, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dlatego też nie mogliśmy obok tego dnia przejść obojętnie:)

dotday2017

Na środowych zajęciach komputerowych - dowiedzieliśmy się jak powstało Święto Kropki, nauczyliśmy się pracy w świetnym programie graficznym - ArtRage i stworzyliśmy przesympatyczne kropkowe prace za jego pomocą:)

Kliknij poniżej by zobaczyć nasze prace

Dzień Kropkikolaz2017rty

Otrzymaliśmy też:) za nasz udział - Certyfikat!!!

dzienkropkicertyfikat2017a

Studio scratch 4b