Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego konkursu "Młodzi #SuperKoderzy w akcji" zorganizowanego w ramach projektu Superkoderzy. Wśród 10 finalistów (równorzędne miejsca) znalazł się także nasza szkoła - i filmik o pracy klasy KIM (aktualnie 6b). Brawo!!!! W nagrodę otrzymaliśmy długopis 3D, za pomocą którego tworzyć będziecie od września - budowle i przedmioty w 3D.

3ddlugopis2019

Jak ten czas szybko leci. Dopiero co zaczynaliśmy rok szkolny 2018/2019 - a już się żegnamy. Jak zwykle na koniec roku na najpilniejszych czekały nagrody. Odznakę "Wzorowy uczeń" (czyli na świadectwie brak oceny poniżej 5) otrzymali w klasie 4b: Lena Bernatowicz, Kasia Błasiak, Bartek Dębicki, Zosia Kozicka, Michał Misztal i Zuzia Zych,

domikawolska2019rfrfr2

a w klasie 5b: Dominika Wolska. Gratuluję:)))

domikawolska2019rfrfr

Wyróżnienia w konkursie plastyczno-przyrodniczym "Krajobrazy Polski - wyżyny" zorganizowany przez LOP i Szkołę Podstawową nr 3 w Bytomiu otrzymali: Bartek Dębicki i Hania Widera z klasy 4b. Super!!!

W XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX - Igor Obrębski z klasy 4b - otrzymał Nagrodę II stopnia i wynik Bardzo dobry:))

igor2019rfrfrftrt

Niestety, nie zawsze się wygrywa:( Tym razem nasz wniosek o kontunuację programu Superkoderzy w naszej szkole - nie przeszedł:( Pociechą jest fakt, że bardzo mała liczba szkół z poprzedniej edycji - uzyskała możliwość kontunuowania programu. My się jednak nie załamujemy. Otrzymaliśmy informację, że będziemy mogli korzystać zarówno z materiałów "Superkoderów" jak i będziemy mogli uczestniczyć w konkursach przez Fundację organizowanych. Mamy własne 2 mboty - więc będzie na czym ćwiczyć:) Głowa do góry.

mboty2019tgtgt

Braliśmy także udział w akcji - "Cyfrowa majówka", także i tutaj nie udało się zdobyć żadnej nagrody:( Jednak tu także się pocieszymy - mimo, że na Śląsku zorganizowano najwięcej wydarzeń w ramach "Cyfrowej majówki" - żadne nie zostało wyróżnione. Za rok postaramy się bardziej:) Otrzymaliśmy za to takie miłe podziękowanie.

podziekowaniecyforwa2019d

Miło nam poinformować, że w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur", wśród wyróżnionych uczniów za bardzo dobre wyniki znaleźli się uczniowie KiM. Wśród uczniów klas IV - takie wyróżnienie otrzymała Zuzana Zych i osiągnęła najlepszy wynik na tym poziomie w szkole, w klasach V - podobnym sukcesem wykazał się Antek Patschek. Gratulacje!!!

kangrmatematyczny2016

Wyróżnienie w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" - otrzymała uczennica klasy 5b - Anna Tokarz. Brawo!!!

swietlik2019

5 czerwca, w naszej szkole odbył się Turniej "Ptakostek". W zabawie wzięło udział 24 graczy z klas od 2 do 8. Wśród finalistów znalazła się dwójka uczniów klas Kimowych. Filip Barwiński (5b) - zajął miejsce II, zaś Zuzia Zych (4b) - miejsce IV. Gratulujemy!!!

turniejptakoskizwyc2019

9 maja br. w Szkole Podstawowej nr 32 odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu "Mały Globtroter". W konkursie tym, uczestnicy muszą wykazać się wiedzą o krajach anglojęzycznych, znajomością kultury, historii i obyczajów poszczególnych części Wielkiej Brytanii. W tym roku tematem przewodnim była Walia. Miło nam zakomunikować, że nasz KiMowiec - Michał Misztal (wraz z Maćkiem Flaszewskim) zajęli w konkursie II miejsce. Super!!!

konkursglobtroter234

Kilka dni temu - zostały ogłoszone wyniki rejonowego konkurs plastycznego pt. „Logo Polskiego Parku Narodowego” zorganizowanego przez ZR LOP w Bytomiu i Piekarach Śląskich. Bardzo jesteśmy dumni, że I miejsce w tym konkursie zajęła Lena Bernatowicz (klasa 4b), zaś miejsce III - Dominika Klimza. Brawo dziewczyny. Poniżej prezentujemy obie nagrodzone prace:)

 dominikalena2019
dominikalena20192

Klasy 4b i 5b wzięły udział w konkursie na budynek wykonany w technice 3d, w programie Sketchup, a zatytułowanym "Dom XXII wieku". I miejsce w konkursie zajął dom wykonany przez Mateusza Krawca, oraz budynek zaprojektowany przez Emilkę Czendlik. Miejsce drugie - zajęły domy stworzone przez Kingę Nagel i Filipa Barwińskiego. Miejsce trzecie otrzymali projektanci - Antek Patschek i Ania Tokarz. Wyróżnienia w konkursie zdobyli: Natalia Błachowiak, Eunika Łapacz, Igor Obrębski oraz Natalia Trzcionka. Gratuluję:)

domy3dmateusz2019

27 maja -  7 uczniów przystąpiła do Finału Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu - Pix2019. Miło nam donieść, że I miejsce w konkursie zajął Igor Milewski - rozwiązując wszystkie 15 zadań. Antek Patschek i Bartek Dębicki zajęli miejsce II, niestety z powodu błędu serwera, zaliczono im tylko 14 punktów, mimo że rozwiązali wszystkie zadania. Także miejsce II zajął Mateusz Muszyński (14 zadań). Lena Bernatowicz uplasowała się na miejscu III. Pozostała dwójka: Zuzia Zych zajęła miejsce 8, zaś Zuzia Gałęziowska miejsce 9. W konkursie startowało kilka tysięcy uczniów z całej Polski. Nagrodzono tylko 5 w każdej z 4 kategorii wiekowej, którzy zajęli miejsce I i rozwiązali zadania w najkrótszym czasie. Wśród nagrodzonych nie znaleźli się nasi uczniowie. Mimo to, osiągnęli wielki sukces.Za rok spróbują swoich sił ponownie.

pixblockwynikimiwejsc2019

Twórcy programu Pixblocks i organizatorzy Mistrzostw Polski w Programowaniu - wyróżnili naszą pracę i promowanie programowania - specjalnym tytułem - "Szkoły Mistrzów Programowania". Jesteśmy bardzo wdzięczni i dumni z tego tytułu. Cieszymy się, że nasza praca została zauważono - będziemy się nadal starać by być godnym tego tytułu:)))

mistrzowie2019tgtgt

28 maja w Szkole Podstawowej nr 46 odbył się III Międzyszkolny Turniej Szachowy "Wesoły Skoczek". Naszą szkołę reprezentowali między innymi uczniowie klasy 5b: Sonia Giza i Michał Krupa, którzy wraz z całą drużyną zajęli V miejsce. Brawo!!!

szachy2019rfrfr

Podczas Mistrzostwa Bytomia - Igrzysk dzieci w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym, które rozgrywane były na stadionie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu w dniach 22 i 23 maja - naszą szkołę reprezentowali także uczniowie klas kimowych. W czwórboju chłopcy, wśród których znaleźli się: Kuba, Bartek i Paweł - zajęli VI miejsce, a w trójboju dziewczęta z: Martą, Kasią i Natalią w składzie - wywalczyły miejsce IV. Brawo!!!

zawodysportowe2018yhyhy

Na deskach Bytomskiego Centrum Kultury 22 maja 2019r. odbył się VII Wojewódzki Festiwal Piosenki Żeglarskiej „WIOSENNE SZANTOWISKO 2019”. W "Szantowisku" wzięły udział uczennice klasy 4b: Zosia Kozicka, Marta Mamot i Zuzia Zych, a także Zuzanna Gałęziowska z klasy 5b.  Gratulujemy dziewczynom, bo zespół w którym wstępowały - "Narwale w śmietanie", otrzymał podczas Finału Konkursu - nagrodę specjalną za choreografię i scenografię. Brawo!!!

narwalesd
narwalesd2

Dzisiaj ogłoszono wyniki eliminacji Pix2019 - Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu. Miło nam zakomunikować, że do finału awansowało 7 uczniów naszej szkoły: Antek Patschek i Igor Milewski (max liczba punktów - 15), Bartek Dębicki -14 pkt, Zuzia Gałęziowska, Lena Bernatowicz, Zuzanna Zych i Mateusz Muszyński - 13 pkt. Gratulujemy i trzymajmy kciuki za finał, który odbędzie się w poniedziałek 27 maja.

pixablock2019rfrf

Na początku maja - uczniowie klasy 5b wzięli udział w "Ogólnopolskim Konkursie na Kartkę Wielkanocną" zorganizowany przez Superkoderów. Kartka oczywiście musiała być wykonana w Scratchu. Bardzo miło nam jest donieść, że w konkursie wygrała kartka - wykonana przez Igora Milewskiego. Brawo!!! Gratulujemy także pozostałym uczniom: Dominice, Ani, Filipowi i Agnieszce i Soni. Ich prace były także ciekawe i wartościowe, niestety w konkursie przyznano tylko 3 nagrody - a z jednej szkoły mogła zostać ewentualnie nagrodzona tylko jedna praca.

superkoderzy2019yhynagr

Poniżej studio Scratchowe z pracami konkursowymi, wśród nich także prace dwóch uczniów klasy 4: Mateusza i Hani.

wielkanoc2019tgtg

Wczoraj rozpoczęły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski w Programowaniu organizowane w programie PixBlocks. Naszą szkołę reprezentują uczniowie klasy 4b: Lena , Bartek, Zuzia, Filip i Mateusz

klasa4bpixblock234

oraz klasy 5b: Igor, Zuzia, Antek, Dominika, Kinga i Ania. Trzymajmy za nich kciuki!!!

klasa4bpixblock234a

W niedzielę, 12 maja, uczniowie klasy 5b: Bartek, Igor, Mateusz, Michał, Filip, Mateusz i Kinga - członkowie Kółka Europejskiego, uczestniczyli w XX Paradzie Schumana, która odbyła się w Warszawie. Super:))

paradaszumana2019rfr2

W XL Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 8 maja 2019r. wzięły udział reprezentantki klasy 5b: Ania Tokarz i Dominika Wolska. Miło jest nam donieść, że Ania w kategorii szkół podstawowych - zdobyła I miejsce indywidualnie, a wraz z Dominiką i koleżankami z klas 6 - I miejsce drużynowo. Brawo!!! 

pozarniczed2019rfrfra

Zakończył się termin zgłoszeń na konkurs zorganizowany przez Superkoderów - na "Kartkę Wielkanocną wykonaną w Scratchu". Praca konkursowa miała składać się minimum z 2 duszków i posiadać elementy dźwiękowe. Wszystkie nadesłane prace na konkurs, a wykonane przez uczniów klasy 5 i 4 (dla których ten konkurs nie był kierowany:)) spełniały ten warunek. Gratuluję pomysłów i trzymam kciuki. Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu - mają być znane 15 maja. Wśród wszystkich prac z całej Polski - nagrodzone zostaną tylko 3. Niezależnie od tego - wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymują punkty dodatnie oraz 6:) Trzy najciekawsze prace zostaną także nagrodzone - książkami.

Zapraszam do Studia - Kartki Wielkanocne
wielkanoc2019tgtg

Kilka dni temu rozstrzygnięty został szkolny konkurs na "Ozdobę Wielkanocną". Jury postanowiło przyznać nagrody w trzech kategoriach:  "Stroik", "Jajko", oraz "W wielkanocnej zagrodzie". W konkursie aktywnie wzięli udział uczniowie klas Kimowych. Przełożyło się to na świetne wyniki: I miejsce w kategorii "Stroik" zajęła Zuzia Zych (4b), III miejsce otrzymała Dominika Wolska (5b). W kategorii "Jajko" - II miejsce zajęła Hania Widera (4b), zaś wyróżnienie otrzymała Elwira Cieślak (4b). W kategorii "W wielkanocnej zagrodzie": na III miejscu uplasowała się Sonia Giza (5b), a wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Filip Skop. Gratulujemy!!!

kartkawielkanoc2019tgtgsa

W ostatnim tygodniu odbył się III ostatni etap Olimpiady Języka Angielskiego dla szkoły podstawowej, której patronem jest Szkoła Języków Obcych LEVEL. Ostatnią częścią była rozmowa z nauczycielami z Komisji konkursowej. III etap konkursu zakończono rozdaniem dyplomów i nagród dla najlepszej dziesiątki czyli dla tzw. TOP TEN. Miło nam przekazać, że I miejsce w Olimpiadzie zajął -  Igor Obrębski, który w finale uzyskał 100%. Serdecznie gratulujemy!!!

jezykangielskiolom2019

We środę - 27 marca, odbyła się w naszej szkole X edycja szkolnego konkursu "Mam Talent". Świetnie zaprezentowały się nasze reprezentantki: Zuzia, Natalia i Antosia. Miło nam poinformować, że II miejsce i statueatkę  - otrzymała Zuzia Gałęziowska, prezentująca "magiczne kubeczki":))

mamtalentfinal2019yhyh

W Finale X Szkolnej Edycji Konkursu "Mam Talent" - wzięły udział 4 uczennice klas Kimowych. Zapraszamy do obejrzenia filmików z ich występami.

Zuzia Gałęziowska i jej speed stacks

Antosia Kowalczy w tańcu funky

Natalia Błachowiak w tańcu z elementami gimnastyki

Natalia Trzcionka z zespołem "Gitarowe Trio"

 

W piątek, 22 marca w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Integracyjny Festiwal Gier Planszowych "grajMY". W imprezie wizęło udział prawie 50 dzieci: z Szkoły Podstawowej nr 2, Zespółu Szkół Specjalnych Nr 3 w Bytomiu, Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika, Szkoły Podstawowej nr 40 w Bytomiu, oraz Szkoły Podstawowej Nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi.

fesyiwalgrajmy2019tg

Podczas imprezy  - uczniowie klas KiM: Michał Imański, Zuzia Zych, Marta Mamot, Zosia Kozicka, Zuzia Gałęziowska, Natalia Błachowiak, Melania Zarychta, Emilia Czendlik oraz Mateusz Muszyński - pomagali swoim niepełnosprawnym i sprawnym kolegom - tłumacząc zasady gier, oraz pomagając w przygotowanaich i przeprowadzeniu Festiwalu. Dziękuję im za to:)

fesyiwalgrajmy2019tg2345a2

Bardzo się cieszymy, że aż czwórka uczniów KiM - awansowała do Finału Szkolnej Edycji Konkursu "Mam Talent". Wśród najlepszych w tym roku znaleźli się:

matalnet2019zuzia2
Natalia Trzcionka - klasa 4b

matalnet2019zuzia234
Natalia Błachowiak - klasa 4b

matalnet2019zuzia23
Antosia Kowalczyk - klasa 5b

matalnet2019zuzia
Zuzia Gałęziowska - klasa 5b

Trzymamy za nich kciuki, a już za tydzień głosowanie na Talent Internautów:)

Podczas uroczystej akademii zorganizowanej z okazji Święta Patrona naszej szkoły - Mikołaja Kopernika, pan dyrektor uroczyście nagrodził uczniów, którzy po I semestrze - ze wszystkich przedmiotów ścisłych (informatyka, matematyka, przyroda) otrzymali ocenę: bardzo dobrą, a z pozostałych nie niżej niż dobrą. Uczniowie klasa czwartych, wśród których znaleźli się: Michał, Bartek i Natalia (4b) - otrzymali tytuł "Rachmistrza".

kimrachmistrz2019e

Natomiast uczniowie klas piątych, wśród których byli: Antek, Dominika i Ania (5c) - otrzymali tytuł "Żaczka Kopernika". Gratulacje!!!!

kimrachmistrz2019e2

kimzasw2019rfrfr

28 lutego dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 4 wzięły udział w eliminacjach powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników. W składach drużyn nie mogło zabraknąć - Kimowców. I tak w grupie młodszej szkołę reprezentowali między innymi: Lena Bernatowicz i Igor Obrębski (drużyna ta zajęła 6 miejsce), w grupie starszej: Bartosz Hok i Eunika Łapacz (drużyna zajęła 3 miejsce). Brawo!!!!

wlc2019de
wlc2019de2

17 lutego uczniowie działający w Szkolnym Klubie Europejskim wzięli udział w IX miejskim Balu Karnawałowym organizowanym Szkołę Podstawową nr 51 w Bytomiu. Podczas Balu - zorganizowany był konkurs plastyczny, w którym - drużyna w składzie: Bartek Hok i Igor Milewski zdobyła II miejsce. Gratulujemy chłopakom:)

bartekigor2019yhy

Zapraszam do zapoznania się z wszystkimi pracami jakie zostały przygotowane przez uczniów klas 4b i 5b na konkurs zorganizowany z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Wszystkie te prace znajdują się w zakładce DBI 2019 (Nasze prace). Zapraszam:)

dbi2019wlepka2

Dzisiaj, 6 lutego, nagrodzono najlepsze prace konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2019. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom:)

dbi2019tgtgtgtgt

Bardzo miło nam jest poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Humanistyczny" organizowanym przez Jersz Łowcy Talentów - świetnie spisali się uczniowie Kimów: Eunika Łapacz (5b) - 77,50% punktów możliwych do uzyskania, 16 miejsce w woj. śląskim (oraz Dyplom Uznania za zdobycie dobrego wyniku) 262 w kraju, oraz Natalia Błachowiak (4b) - 102 miejsce w woj. śląskim. Brawo:)

alfikhum2019rfrfr2

Bardzo dobrze wypadł także Igor Obrębski (4b), który zakwalifikował się do Regionalnej Bytomskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla uczniów w kategorii szkół podstawowych (klasy IV-VI). Brawo!!!

oja grafika2019rfrfr

29 stycznia w bibliotece szkolnej odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników". Bardzo się cieszymy, że wśród zwycięzców eliminacji jest 4 uczniów Kimów: Igor Obrębski kl. 4b, Lena Bernatowicz kl. 4b, Eunika Łapacz kl. 5b, oraz Bartosz Hok kl. 5b. Brawo. Trzymamy kciuki za ich udział w etapie miejskim.

logo wl czytelnikow

Bardzo się cieszę, że uczniowie klas 4b i 5b przyłożyli się do konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2019r. w naszej szkole. Otrzymałem - 40 prac konkursowych. Postanowiłem nagrodami książkowymi nagrodzić następujące prace:

kategoria - Scratch: Lena Bernatowicz
kategoria - Animacja Poklatkowa: Bartek Dębicki
kategoria - Komiks: Dominika Wolska
kategoria - Ulotka: Sonia Giza
kategoria - Prezentacja: Emilia Czendlik
kategoria - Filmik: Hania Widera
kategoria - Grafika komputerowa: Dominika Klimza

Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu. Nagrody zostaną wręczone na przerwie po 5 lekcji w środę (6 lutego) w sali nr 20.

Dominka DBIasasa

Znamy już wyniki konkursu grafiki komputerowej na "Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". W tegorocznej edycji zgłoszono prawie 50 prac wykonanych w przeróżnych programach graficznych, a także kilka kartek multimedialnych. Wśród nich ponad 20 prac przesłali uczniowie klas Kim:) Dziękuję:) Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się:

Klasy 4-6:
I miejsce - Emilka Czendlik (kl.5), oraz Dominika Klimza (kl.5)
II miejsce - Paweł Wójcik (kl.4)
III miejsce -  Marta Mamot (kl.4)
wyróżnienie - Lena Bernatowicz (kl.4)

kartka 0001aaaaaa2a
Praca Emilki Czendlik - I miejsce

kartka 0001aaaaaa2aa
Praca Dominiki Klimzy - I miejsce

Kartka multimedialna:
I miejsce - Ania Tokarz (kl.5)
II miejsce - Filip Barwiński (kl.5)
III miejsce - Antek Patschek (kl.5)
wyróżnienie - Zuzanna Gałęziowska (kl.5),

Bardzo się cieszymy, że w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Mam Talent - wzięło udział tak dużo uczniów naszych kimowych klas:) Jeszcze bardziej nam miło, że w drugim etapie znalazły się: Natalia Błachowiak, Natalia Trzcionka, Antosia Kowalczyk, Zuzia Gałęziowska, Zosia Kozicka i Marta Mamot:) Trzymamy za nich kciuki by dostały się do ścisłego Finału:)

Mam Talent etapI2018

Zanamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego zorganizowanego przez "Superkoderów" a zatytułowanego CodeWeek 2018 Code for the Planet. W konkursie startowały 83 projekty. W każdej z trzech kategorii przyznano tylko miejsce pierwsze i wyróżnienie. Miło nam zakomunikować, że w kategorii "Plastiki i oceny" - nasz 5 osobowy zespół składający się z uczniów klasy Kim (5b): Igora, Filipa, Antka, Michała i Dominiki otrzymał wyróżnienie i wygrał grę "Scottie Go!":) Gratulacje!!!!

superkoderzy zespol2018

bobrwyniki2018rfrtr

Dzisiaj zostały opublikowane wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Bóbr. Nie są to jeszcze wyniki oficjalne. Nie znamy też progów punktowych. Na te trzeba będzie poczekać do grudnia. W tegorocznym konkursie wzięło udział 27188 uczniów reprezentujących 2942 szkoły. Tymczasem przedstawiamy najlepsze wyniki w szkole:

Klasy 7-8:

I miejsce - Julka Imańska (90pkt)
II miesjce - Aleksander Radziejowski (72,25pkt)
III miejsce - Konrad Samulski (59,75pkt)
IV miejsce - Dawid Paduch i Wiktoria Lempart (54,75pkt)

Klasy 4-6
I miejsce - Zuzanna Kozicka (89,75pkt)
II miejsce - Dominika Wolska (83,25pkt)
III miejsce - Antoni Patschek (75,25pkt)
IV miejsce - Zuzanna Zych (52,5pkt)
V miejsce - Agnieszka Derda i Leopold Cieślak(51,25pkt)
pozostali uczniowie uzyskali poniżej 50 pkt.

Klasy 1-3
I miejsce -
Karolina Wyderka (31,25pkt)
II miejsce - Oliwia Dubek (30,25pkt)
III miejsce - Artur Obrębski (24,25pkt)
IV miejsce - Artur Wciśliński (23,75pkt)
V miejsce - Julia Stana (22,75pkt)
Pozostali uczniowie uzyskali poniżej 20 pkt.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie.
Gratulujemy najlepszym i zapraszamy za rok:)

We środę, czwartek i piątek prawie 50 uczniów naszej szkoły (w tym 16 uczniów klas KiM) wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr". Młodzi informatycy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 i klasy 7-8. Wyniki konkursu pojawią się w grudniu. Do tego czasu trzymamy za wszystkich kciuki.

bobr2018gtgtgt

Miło nam poinformować, że obie Klasy Informatyczno Medialne, które wziąły udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, który odbył się w tym roku w dniach od 6 do 21 października 2018, otrzymały specjalne Certyfikaty. Klasa IV w ramach ETK programowała z wykorzystaniem gry planszowej "Scottie Go!", zaś klasa V - kodowała przy użyciu robota LOFI. Brawo!!!

122certyfikat
122certyfikat3456

Dnia 10 października odbyły się miejskie rozgrywki chłopców w piłkę nożną. W 7 osobowej reprezentacji naszej szkoły - znalazło się 3 uczniów klas KiM: Antek, Kuba oraz Bartek. Dziękujmy im za godne reprezentowanie naszych klas i szkoły. Mimo, że zawodów nie wygrali - ambitnie walczyli ze starszymi kolegami, wygrywając jeden mecz i w dwóch uznając wyższość rywala. Brawo chłopaki:)

IMG 4007 Zawody Legut

Od 6 do 21 października trwać będzie Europejski Tydzień Kodowania. W naszej szkole - z tej okazji uczniowie klasy 4b - będą kodować ze Scootiem, a uczniowie klasy 5b - budować robota Lofi. W sobotę pan Bartek z Asią Tokarz wziął udział w uroczystym rozpoczęciu tego wydarzenia w Warszawie.

kodowanie2018ujj2018rummikub2018yhyfmist2Dzięki temu miał możliwość obejrzeć w "akcji" najnowsze propozycie dla uczniów i szkół -związane z kodowaniem i programowaniem robotów. Kilka z obejrzanych modeli - pojawi się w naszej szkole już wkrótce:) A tymczasem zobaczcie sobie większość atrakcji jakie czekały na odwiedzających "Święto Programowania"

27 października ZSO nr 3 w Bytomiu odbył się Memoriał Kamili Skolimowskiej. W zawodach startowała reprezentacja naszej szkoły w tym 13 osobowa grupa uczniów z klas Kimowskich:) i trzeba przyznać, że z sukcesami:).

pinup2018bytom234232a

Mistrzem w swojej kategorii wiekowej został -  Bartłomiej Dębicki - uczeń 4b. Medale zdobyli także: Antoni Patschek (5b) i Jakub Nawrocki (4b). Brawo dla mistrzów:) oraz dla wszystkich naszych sportowców. Cieszymy się, że nie tylko sprawnie posługują się klawiaturą i myszką, ale są także sprawni fizycznie:)

pinup2018bytom234232a23

Miło mi poinformować, że od października nasze klasy Informatyczno Medialne - weźmie pod swoją opiekę Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu ze strony ZSTiO reprezentowany przez pana Witolda Kriesera, człowieka wielu pasji i niepożytej energii:) Pierwszym efektem naszej współpracy będą warsztaty dla klasy 5b, które odbędą się w szkole na Szombierkach - 8 października. Zajęcia odbędą się na pierwszych 3 lekcjach w poniedziałek. Bardzo się cieszymy, że będziemy współpracować i mamy nadzieję, że przyniesie ona wiele satysfakcji i korzyści obu stronom.

wspolrac2018rfrree

W czwartek, 28 września, odbył się w naszej szkole - Szkolny Turniej "Rummikuba", będącym Eliminacjami do Mistrzostw Polski, wzięło w nim udział 17 uczniów z klas od 4 do 8. Bardzo się cieszymy, że wśród nich - było aż - 11 uczniów klasa informatyczno-medialnych.

turniejrumikuba2018yhy Jeszcze bardziej cieszy fakt, że wśród najlepszej czwórki znalazło się aż 3 uczniów klasy 4b. I miejsce zajęła - Marta Mamot, III miejsce - Zuzia Zych, a miejsce IV - Zosia Kozicka:) Brawo dziewczyny!!!!

turniejrumikuba2018yhy2

Nie samymi komputerami żyją klasy Informatyczno-Medialne. Mają w swoich szeregach wspaniałych sportowców:) 19 września, wśród 12 osobowej reprezentacji szkoły na zawody do Vsetina - pojechało aż 8 uczniów klas KIM. Podczas zawodów - uczniowie kolejno mierzyli się z innymi czeskimi szkołami w tzw. „brzuszkach”, skoku w dal z miejsca, biegu wahadłowym, rzucie piłeczką palantową oraz biegu przełajowym. Poradzili sobie wspaniale - Paweł Wójcik zwyciężył w swojej kategorii wiekowej a na podium biegu wytrzymałościowego znaleźli się: Bartek Dębicki i Antonii Patschek. Brawo!!! Duże słowa uznania należą się też pozostałej części reprezentacji - która pokazała się z jak najlepszej strony.

pawelwojcik2018tgtdsdf
pawelwojcik2018tgtdsdf2

Bardzo miło nam zakomunikować, że od przyszłego roku szkolnego  - nasza klasa, podczas zajęć dodatkowych z informatyki - będzie budować i oprogramowywać roboty z serii Lofi Robot.

zestaw mini kwadrat212

Możliwe to będzie, dzięki temu - że udało nam się zakwalifikować, wraz ze 170 szkół z całej Polski, do programu Superkoderzy. Huraaa:)

superkoderzy logo2

W sobotę odbyła się w naszej szkole kolejna Biesiada Rodzinna. Nasza klasa bardzo dobrze się przygotowała do niej. Na półpiętrze: Bartek, Bartosz i Igor, poprowadzili Scratch Room - czyli takie miejsce, gdzie każdy zainteresowany mógł (oczywiście pod ich czujnym okiem) zobaczyć programy, które uczniowie samodzilenie zaprojektowali w Scratchu.

kimbiresiada12018

Można także było spróbować złożyć i zaprogramować klocki Lego WeDo. Zainteresowanych nie brakowało.

kimbiresiada120182

Na parterze szkoły nie zabrakło stoiska z biżuterią, koszulkami, czy smakołykami - przygotowanymi i obsługiwanymi przez nasze dziewczyny.

kimbiresiada120182a

Z uczniami naszej klasy można było się także spotkać w klasie nr 18 - gdzie pomagali przy produkcji "glutków".

kimbiresiada120182aa

A to jeszcze nie koniec:) Ania - pomagała w sali nr 17, przy eksperymentach fizyczno-chemicznych. Brawa dla wszystkich uczniów, którzy tak aktywnie włączyli się w Biesiadę Rodzinną:)

kimbiresiada1201856

We wtorek, 15 maja - odbył się w naszej szkole Scratch Day (taki specjalny dzień, kiedy propaguje się programowanie, w szczególności w języku Scratch). W obchodach tego dnia wzięła udział - Klasa Informatyczno-Medialna (4b) wraz z rodzicami.

scratchday2018yhyas

Najpierw wszyscy uczestnicy spotkania obejrzeli kilka filmików, w których uczniowie opowiadali o tym jak programują klocki LegoWeDo (właśnie w Scratchu). Następnie - uczniowie klasy KiM, pokazali swoim rodzicom, programy stworzone przez siebie nad którymi pracowali od stycznia wśród których znalazły się gry, quizy czy prezentacje.

scratchday2018yhyas2

Na koniec odbyła się krótka lekcja programowania, którą poprowadziły dzieciaki:) Dziękujemy za wspólną zabawę z programowaniem i zapraszamy za rok:)

scratchday2018yhyas23

Znamy już wyniki Regionalnego Konkursu Informatycznego „KOMPUTEROWY GURU”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu. Niestety żadnemu z naszych uczniów nie udało się zdobyć miejsca. Najbliżej miejsca na pudle był - Igor Milewski, który zdobył 70 pkt/85pkt. Dobrze też wypadła Anna Tokarz zdobywając 58 pkt/85pkt.

konkursguruzdjaeci2018

W czwartek, w naszej szkole z okazji Święta Patrona - Mikołaja Kopernika, podczas uroczystego apelu zostały wręczone uczniom nagrody za wyniki w nauce. Czterech uczniów naszej klasy: Dominika Wolska, Michał Imański, Igor Milewski oraz Antek Patchek otrzymali odznakę - Rachmistrza. Nagrodę tą bardzo trudno zdobyć, by ją otrzymać trzeba mieć zachowanie wzorowe oraz same piątki lub 6 z: matematyki, przyrody i informatyki. Gratulacje!!!

nagrodyrachmistrz2018ds

W grudniu, w naszej szkole odbył się IX Konkurs Grafiki Komputerowej "Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". W konkursie wzięło udział 5-cioro uczniów naszej klasy: Igor, Dominika, Sonia, Emilia, Melania. Jury nagrodziło - III miejscem pracę Emilki oraz wyróżnieniem pracę Igora. Gratulujemy!!!
kartkaswiateczna2017ab
kartkaswiateczna2017abc
kartkaswiateczna2017abcd
kartkaswiateczna2017abcde
kartkaswiateczna2017abcdef

We wtorek, 21 listopada zostały ogłoszone nieoficjalne wyniki Międzynarodowego Konkursu "Bóbr". Naszą klasę w tym konkursie reprezentowali:

Antoni Patschek  - 64,25punkty (III miejsce w szkole)
Igor Milewski - 49,5 punkty (VI miejsce w szkole)
Agnieszka Derda - 46 punktów (VIII miejsce w szkole)
Dominika Wolska - 33,5 punktów
Mateusz Krawiec - 32,5 punktów
Anna Tokarz
- 31,25 punktów
Zuzanna Gałęziowska - 29,5 punktów

Uczniowie startowali w kategorii "Benjamin" dla klas 4-6. Maksymalna ilość punktów do zdobycia w tej kategorii wynosiła 120. Oficjalne wyniki konkursu zostaną ogłoszone w pod koniec grudnia.

bobrwyniki2017tyu

Code Week - Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbywa się od 7 do 22 października. W tym czasie w wielu miejscach w Polsce odbędą się różne wydarzenia z zakresu nauki programowania, które poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia wprowadzą uczestników w podstawy programowania. Nasza klasa również włączyła się w tą inicjatywę:)

cewee2017pixl

W ramach dodatkowej godziny - uczyliśmy się wykonywać za pomocą "kodu" - różne, proste grafiki, by na koniec spróbować stworzyć własne:)

odowanie2017rysunk

PixelArt, stateczek, w dniu dzisiejszym wykonał dla nas Mateusz.

pixelartmateusz234

W piątek - 15 września, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dlatego też nie mogliśmy obok tego dnia przejść obojętnie:)

dotday2017

Na środowych zajęciach komputerowych - dowiedzieliśmy się jak powstało Święto Kropki, nauczyliśmy się pracy w świetnym programie graficznym - ArtRage i stworzyliśmy przesympatyczne kropkowe prace za jego pomocą:)

Kliknij poniżej by zobaczyć nasze prace

Dzień Kropkikolaz2017rty

Otrzymaliśmy też:) za nasz udział - Certyfikat!!!

dzienkropkicertyfikat2017a