Klasy Informatyczno - Medialne

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Zapraszam do zapoznania się z prezentacjami jakie powstały na konkurs związany z Dniem Bezpiecznego Internetu 2019r. przez uczniów klasy 4 i 5 Kim. Kliknij na obrazek by pobrać prezentację.

Prezentacja Ani

prezentacja2019mich2

Prezentacja Emili

prezentacja2019mich23

Prezentacja Michała

prezentacja2019mich

Prezentacja Zosi
prezentacja2019mich2a

Zapraszam do zapoznania się z projektami w Scratchu, które zostały przygotowane przez uczniów klasy 4 i 5 Kim.

Kliknij poniżej by przejść do Studia - DBI 2019
scratchdbi2019ss

Zapraszam do obejrzenia filmików przygotowanych przez uczniów klasy 5b na Dzień Bezpiecznego Internetu 2019.

Filmik Antosi

Filmik Igora

Filmik Lucy

Filmik Zuzi

Zapraszam do obejrzenia plakatów przygotowanych przez uczniów klasy 5b na konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

klasa4bplakatydbi2019a

Zapraszam do obejrzenia plakatów przygotowanych przez uczniów klasy 4b na konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Kliknij poniżej by przejść do galerii
klasa4bplakatydbi2019

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który powstał na konkurs - z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Filmik metodą poklatkową w programie PicPac wykonał - Bartek Dębicki.

Zapraszam do obejrzenia filmiku wykonanego na konkurs Dnia Bezpiecznego Internetu przez Kingę za pomocą kilku programów, a nawet gry:) Kinga przy tworzeniu tego filmiku wykorzystała: GachaLife, PowerDirector, oraz Du Recorde.

Nasza szkoła w tym roku bierze udział w obchodach Dnia Bezpieczeństwa w Internecie, który jak co roku odbywa się 5 lutego. Nasz inicjatywę zgłosiliśmy w Polskim Centrum Programu "Safer Internet".

Klasy Informatyczno Medialne (4b i 5b) w związku z DBI wzięły udział w konkursie na zaprojektowanie ulotki, lub historii związanej z bezpieczeństwem w Internecie i stworzyli fantastyczne prace, którymi będziemy się dzielić przez najbliższy tydzień. Następnie prace będzie można zobaczyć w szkolnej bibliotece.

Rozpoczynamy filmikiem Hani

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Klasy Informatyczno Medialne w tym roku włączą się w ochody tego dnia. W związku z tym ogłaszam konkurs (obligatoryjny dla wszystkich uczniów klas 4b i 5b). Za pomocą Scratcha, dowolnego programu graficznego, programu do tworzenia prezentacji (PowerPoint, Photo Story), programu do tworzenia komiksów -"Pixton", edytora tekstowego np: Word, Google Dokument, czy też za pomocą filmu poklatkowego stworzenie projektu ulotki, lub historii związanej z bezpieczeństwem w Internecie.

Gotowe prace wysyłamy na adres e-mail: morkins@gmail.com do 26 stycznia. Najlepsze prace zostaną nagrodzone:)

dzienbezpiecznegoinetrentu2019rfr

Klasa 5

Klasa 7