Na zajęciach dodatkowych z informatyki uczymy się programować przeróżne roboty edukacyjne. Od kilki tygodni - zajmujemy się polskimi robotami edukacyjnymi wykonanymi ze sklejki:), nazywanymi Lofi. Podczas ostatniej lekcji uczyliśmy się jak sprawdzić, by robot poruszał się, za pomocą swoich kół. Misja zakończyła się sukcesem.
Całkiem sporo czasu zajęło nam udowodnienie, że i nam należą się Oskary za animację, muzykę i scenariusz:) Poniżej przedstawiamy swoje wprawki filmowe, gdzie wcieliliśmy się w scenarzystę, reżysera i dźwiękowca. Za materiał wyjściowy posłużyły nam trzy lektury: Opowieści z Narnii, Pan Tadeusz i Quo Vadis, a wykorzystaliśmy Pivota i Canvę.
Klasa 6b
Klasa 8b
>
Trwają prace nad projektem związanym z konkursem learn:bit Arcade zorganizowanym przez Learnetic Polska. By móc przystąpić do tworzenia projektu najpierw Wojtek z Barkiem przechodzą szybki kurs programowania w pythonie.
Wspomaga ich także przez Artur.
A już za kilka dni opublikujemy nasz filmik konkursowy i liczymy na wiele głosów na niego:)
Tuż przed feriami zajęcia z klockami Skrikits rozpoczęli zajęcia ostatniej grupy klasy 6b. Tym razem pracowały aż 3 grupy. Dzięki ich pracy i kreatywności powstały trzy niezwykłe roboty. Idahobot - który poradzi sobie każdą zagadką kryminalną, Leopard 3000 - robot obronny, a także Myszaczek, dzięki któremu Twoja lodówka nigdy nie będzie pusta:)
Klasa 6b w tym roku w pierwszym semestrze buduje roboty z klocków Skrikitsów, a następnie opisuje jego możliwe zastosowania. Oczywiście poza umiejętnościami konstrukcyjnymi i obsługi programu Canva - rozwijają wyobraźnię:) produkt, który jest na wagę złota:) A tak pracowała grupa IV. W efekcie tej pracy powstał robot paczkowy - Crabson i robot używany podczas powodzi - Zbyszard. Brawo!!!

Na ostatniej lekcji informatyki w klasie 8b i 6b, tuż przed świętami - próbowaliśmy stworzyć w programie TinkerCad własną ozdobę świąteczną - którą następnie wydrukowaliśmy na drukarce 3D. Oto kilka zaprojektowanych przez nich ozdób.
Zakońćzyły się zajęcia w II grupie klasy 6b nad robotami zbudowanymi z klocków Skrikit. W efekcie wielomiesięcznej pracy, testów i poprawek - powstały dwa fantastyczne roboty, które już za kilka tygodni wejdą w fazę produkcji i będą służyć ludzkości przez milenia:) Przedstawiamy - Żółwia Mietka i Parakoptera Stefana.
8 listopada do Planetarium Śląskiego wybrała się grupa uczniów z klasy 6b. Ta grupa miała przyjemność zwiedzania wystawy interaktywnej poświęconej GeoFizyce - a konkretniej trzęsieniom ziemi i zjawiskom pogodowym. Zobaczyliśmy największe sztuczne tornado w Europie, przez chwilę pooddychaliśmy powietrzem z serca dżungli amazońskiej, czy mogliśmy spróbować swoich sił jako - pogodynka - ups. pogodynek - brawo dla Jacka.
W czwartek, 8 listopada, grupa uczniów klasy 8b wybrała się do Planetarium Śląskiego, by zapoznać się z wystawą interaktywną poświęconą Astronomii. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się między innymi o tym jak działa teleskop, jakie gorące są planety i jak szybko pędzi Tesla Roadster w przestrzeni kosmicznej.
Chyba nie do końca udało się klasie 8b w Piskelu stworzyć prace na temat jakim miał być Dzień Kropki, gdyż siła Minionków była zbyt wielka:) Spóbujemy zatem za tydzień w inny sposób. Niezależnie - Dzień Kropki - to Dzień Kreatywności, a to, przynajmniej części prac udało się osiągnąć:)
Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Już za kilka dni - Dzień Kropki - Dot Day, czyli Dzień Kreatywności. Klasa 6b - już dzisiaj postarała się o kreatywne kropki wykonane w programie Piskel w formie gifów. A o to one:)