Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Zadaniem domowym na 6 lutego jest - jeżeli w poniższym studiu nie ma - wysłać na adres morkins@gmail.com - link do swojej pracy z wyścigami samochodowymi, oraz grę ukończyć tzn. gra powinna się kończyć zwycięstwem któregoś samochodzika, lub podaniem czasu okrążenia wykręconego przez gracza. Gra powinna posiadać także opis. Ocena za pracę zostanie wpisana we wtorek 5 lutego.

Przypominam o poprawie prac na konkurs
związany z Dniem Bezpiecznego Internetu

autkascratch2019ded

Zadanie domowe na 17 grudnia 2018r. Proszę przesłać na adres e-mail: morkins@gmail.com informację - jakie wnioski wyciągnąłeś (wyciągnęłaś) po obejrzeniu filmiku "Bekanie". Do 15 grudnia kończymy prace nad grą - "Strzelanka". Wieczorem oceniam:)

bekanie2018yhyddsss

Zadanie domowe na 3 grudnia 2018r. Proszę przesłać informację - jakie wnioski wyciągnąłeś (wyciągnęłaś) po obejrzeniu filmiku "Papla". Do 10 grudnia wysyłamy link do programu "Strzelanka". W programie zestrzeliwuje się spadające "duszki". Za zestrzelenia naliczane są punkty, zaś duszki których nie udało się zestrzelić punkty odejmują. Można wprowadzić ograniczenie czasowe.

papla2018989898

Zadanie domowe na 26 listopada 2018r. Kończymy projekt - "Spadające piłeczki". Na adres e-mail: morkins@gmail.com - przesyłamy do niedzieli do godziny 22.00 zakończone, opisane projekty. Oprócz tego proszę przesłać informację jakie wnioski wyciągnąłeś (wyciągnęłaś) po obejrzeniu filmiku "Owieczka bez kożuszka".

Dla tych, którzy mają zaległe zadanie - napisz na czym polega trollowanie.

bezkorzuszka2018tgtgt

 

Zadanie domowe na 19 listopada 2018r. Wyszukaj informacje o "netykiecie" i prześlij 10 zasad netykiety - informacje prześlij na adres e-mail: morkins@gmail.com

Czas Gentlemanow netykieta 580x300

Zadanie domowe na 29 października - dokończ program w Scrachu - "Spadające piłeczki" w którym punkt otrzymuje się za złapanie piłki (duszka) i punkt jest odejmowany za niezłapanie piłki (duszka) i prześlij prawidłowy link (udostępniony projekt) do programu na e-mail: morkins@gmail.com

Wszyscy uczniowie, którzy niepoprawnie rozwiązali zadanie z poprzedniego tygodnia - powinni przesłać je ponownie.

uwaga ważne 678x381

 

Zadanie domowe na 22 października - dokończ program w Scrachu - "Matematyczny Labirynt" i prześlij link do programu na e-mail: morkins@gmail.com

Wyśli na adres morkins@gmail.com - trzy pliki z różnymi rozszerzeniami - wybierz sobie je sam. Pliki nazwij - zadanie domowe1, zadanie domowe2, zadanie domowe3. Powodzenia:)

kak v windows 7 pomenyat rasshirenie fajla

 

Za pomocą google maps - znajdź najszybszą drogę samochodową łączącą - Szkołę Podstawową nr 4 w Bytomiu z Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Wykonaj zrzut ekranu, następnie wklej go do google dokumentu - przytnij, nazwij go "Zadanie trasa" i wyślij na adres morkins@gmail.com - z rozszerzeniem docx. Powodzenia:)

mzueumswietochlowice2018

Wykonaj zrzut ekranu puliptu swojego komputera. Następnie za pomocą dowolnego programu przytnij uzyskany zrzut - tak by został tylko pasek zadań - tylko część po prawej stronie. Następnie tak przycięty obraz - wyślij na adres e-mail: morkins@gmail.com

pasekzadan2018dsds

Prześlij także do 1 października link do "Zabaw matematycznych" - programu wykonanego w Scrachu z działającymi do wyboru: tabliczką mnożenia i dodawaniem. Pamiętaj by wcześniej program opublikować!!!

Kontynuujemy zadanie w temacie "Dnia Kropki":) Tym razem za pomocą e-maila prześlij następujące elementy:
- zdjęcie przedstawiające autora książki "The Dot"
- zdjęcie przedstawiające polskie wydanie książki "The Dot"
- oraz cenę książki w sieci Empik

Zadanie dodatkowe dla spóźnialskich oczywiście poza poprzednim zadaniem:
Znajdź informacje kim była historyczna Vashti - Waszti

Odpowiedź prześlij na adres e-mail: morkins@gmail.com do 23 września 2018r.

VashtiRefusestheKingsSummons.Long

15 września na całym świecie obchodzony będzie po raz kolejny Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) - czyli Dzień Kreatywności i odkrywania talentów. Jak nazywała się książka, która zapoczątkowała te święto i kto jest jej autorem? Odpowiedź prześlij na adres e-mail: morkins@gmail.com do 16 września 2018r.

DotDay2016logoaaa

Dziękuję Wam bardzo - za systematyczność i obowiązkowość w odrabianiu zadań domowych z informatyki:) Mam nadzieję, że nie sprawiły Wam one większych problemów.

Byście po powrocie do szkoły - zaczęli zajęcia z informatyki z 5:) Mam dla Was zadanie wakacyjne. Proszę o przesłanie do 3 września - swojego zdjęcia z wakacji na e-mail: morkins@gmail.com i to niezależnie od tego czy wakacje będziecie spędzać w mieście, w górach, nad morzem - czy na wsi. Jest tylko jeden warunek - na zdjęciu musi zagościć uśmiech:)

wakacjezadanie2018dd

Studio scratch 4b