Klasy Informatyczno - Medialne

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Zadanie domowe na 12 grudnia 2022r. grupa II

Zainstaluj program Baltie. W programie postaraj się napisać taki program by Baltie wyczarował grzybki - na samym dole planszy od lewej do prawej strony.

baltie20234r45t56

Zadanie domowe na 12 grudnia 2022r. dla klasy 4b. Wykonaj zrzut ekranu - specyfikacji systemu widows i specyfikacji urządzenia. Jak to robimy? W pole wyszukaj (lupka na pasku zadań) wpisujemy - "system"

systempalenl2022sdd

Klikamy na niego myszką i powinno pojawić poniższa karta

systemzadanie2022

- klikamy  - PrtScr, przycinamy na od razu albo wklejamy do Painta i tam przycinamy otwieramy skrzynkę pocztową i wklejamy do emaila - ctrl V. Powodzenia w razie problemów proszę pisac.

Zadanie domowe na 28 listopada 2022, klasa 4b

23 listopada w środę, powinieneś otrzymać na swoją skrzynkę internetową moją wiadomość o temacie "Zadanie domowe". Proszę odpisz na email:) Jeżeli nie było Cię na ostatniej lekcji  - na razie tego zadania nie wykonujesz.

odpiszzadanie2022edrf

Zadanie domowe na 21 listopada 2022r - klasa 4b

Porozmawiaj z tatą, mamą, siostrą czy bratem - dowiedz się co najbardziej lubią robić i spróbuj na kartce spisać w ciekawy sposób algorytm tej czynności.

zadaniedomowe4balg567

Za pomocą konta gmail założonego dzisiaj w szkole - zaloguj się do swojej poczty emailowej w domu.

Przypominam jak wygląda wasz login na swoim przykładzie: bartekzkim2023@gmail.com (imię, pierwsza litera nazwiska i kim2023). Po zalogowaniu proszę o zrobienie zdjęcia telefonem ekranu z waszym kontem i przesłanie zdjęcia na nr. tel - 508080158 proszę podpisać od kogo to mms:)

Nie wysyłamy przez pocztę do mnie emaila - nie uczyliśmy się tego:) Proszę tylko o zdjęcie. W przypadku problemów - proszę pisać na Librusie lub dopytać w szkole.

Jeżeli pojawi się po logowaniu taki komunikat - proszę wpisać swój nr. tel - przyjdzie na niego kod, który należy przepisać poniżej

wazne202345r5

Kod wpisujemy tutaj

wazne202345r5a

Tak to powinno wyglądać po zalogowaniu się:

wazne202345r5a4

 

 

Na kartce z zeszytu - zapisz prosty algorytm, na dotarcie z twojego pokoju (siedzisz przy biurku - lub na łóżku) do drzwi wyjściowych z domu. Używamy prostych poleceń - np. 4 kroki, skręt w prawo, lewo (o np. 90 stopni). Postaraj się by algorytm był jak najkrótszy - ale prawidłowy. Przetestuj go w domu:)

algorytm202sedrft

Zadanie domowe na 10 października 2022r.

Na kartce z zeszytu, wytnijcie kwadrat o boku - 5 cm na 5 cm. Napiszcie na nim swoje imię i nazwisko, a także odpowiedź na pytanie: "Jak nazywa się system operacyjny na twoim komputerze domowym. Jeżeli go nie masz to na twoim telefonie komórkowym. Jeżeli takowego nie posiadasz - to na komputerze, na którym pracujesz w szkolnej pracowni komputerowej".:) Informacje o systemach operacyjnych - w zakładce  Zapamiętnik.

systemyoper2018ujufdd

Zadanie domowe na 3 października 2022r.

Z kartki z zeszytu, wytnijcie prostokąt o boku - 10 kratek na 15 kratek(nie centymetrów). Napiszcie na nim swoje imię i nazwisko, a także odpowiedź na pytanie: "Z jakich elementów składa się jednostka centralna". Wymieńcie ich 4. Odpowiedź na pytanie znajdziecie także na stronie - w zakładce - Zapamiętnik.

lenapixelart2018tgtad234

Zadanie domowe na 26 września 2022r.

Z kartki z zeszytu, wytnijcie kwadrat o boku - 12 kratek na 12 kratek(nie centymetrów). Napiszcie na nim swoje imię i nazwisko, a także odpowiedź na pytanie: "Jak na imię miała dziewczynka, o której oglądaliśmy dzisiaj filmik, a która była inspiracją Dnia Kropki (DotDay)?". A może pamiętacie jak nazywał się program, w którym tworzyliśmy dzisiaj prace "kropkowe"? - jeżeli tak to zapiszcie jego nazwę na kartce. Podpowiem, że link do programu znajduje się też w zakładce "Na komputerowo".

dotday20345r

Na kartce z zeszytu, wytnijcie kwadrat o boku - 10 kratek na 10 kratek(nie centymetrów).

zeszytkartka1

Napiszcie na nim swoje imię i nazwisko, a poniżej wypiszcie 4 najważniejsze elementy zestawu komputerowego. Pomoc znajdziecie w "Pomocniku":)

Laboratoria Przyszłości

Klasa 4

Klasa 6

Klasa 8

Klasa 5b - kółko

Druk 3D 2021-2022