Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Zadanie domowe na 24 marca 2020r.  - dokończyć projekt "kamień, papier, nożyce". I przesłać link do programu. Można przeglądać prace innych i z nich korzystać.

Link do studia
papiernozycekamien2020

W programie - FlipAnim - zrób prostą animację  - temat "Wirus" i przeslij ją na adres email:morkins@gmail.com do 20 marca 2020r.

Kliknij by przejść do aplikacji online

animface20202aas

Zadanie domowe dla klasy 5 i 6 na: 2 marca i 5 marca. Zadania nie wykonują w tym tygodniu uczniowie biorący udział w "Eko-hackathon". Za pomocą programu Canva - należy wykonać własną wizytówkę. Na wizytówce powinna być: nazwa klasy - może być skrót - KiM, imię i nazwisko (własne) oraz e-mail (prawdziwy). Proszę nie używać szablonów. Wizytówka powinna być elegancka i prosta. Należy użyć w niej jakiejś charakterystycznej dla siebie grafiki - może być rysowana, może to być logo, może być ściągnięta z internetu. Wizytówki w formacie jpg - należy przesłać na adres e-mail: morkins@gmail.com

wizytowka2020wsewwd

Zadanie domowe na 24 lutego 2020r. - dokończenie projektów w studiu "Tablice" - tak by w każdym projekcie były zapisywane najlepsze wyniki oraz by na końcu gry pojawiała się tablica z wpisanym najlepszym wynikiem. Można zerkać do projektów kolegów i koleżanek - by sobie pomóc:) Jeżeli kogoś projektu nie ma w studiu - należy przesłać mi link

Link to studia "Tablice"
tablice2020dss

Zadanie domowe na 19 lutego 2020r.  - zakończenie tworzenia gry "Tablice" w Scratchu. Studio z grami znajduje się w poniższym katalogu - 18 lutego gry powinny być ukończone. Jeżeli kogoś gra nie znajduje się w "studio" proszę o wysłanie linku do niej.

Uwaga! By gra była uznana za zakończoną powinna: mieć tytuł i opis, trwać dokładnie 60 sekund, gracz powinien zdobywać punkty, i co najważniejsze - działać:))

Studio tablica
tablicescratchprojekt

Ogłaszam konkurs na "Scenkę z życia Mikołaja Kopernika". W konkursie biorą udział obowiązkowo - wszyscy uczniowie klasy 5b i 6b. Pracę można wykonać za pomocą - Scratcha (historyjka, gra, quiz), animacji poklatkowej (Pivot, PicPac), komiksu (Pixton) lub prezentacji (np. Power Point, Libre Office). Prace można przesyłać do końca stycznia na adres email: morkins@gmail.com Uczniowie, których prace zostaną nagrodzone - pojadą w lutym do Krakowa do Arcade Museum:)
Uwaga!!!
Dopuszcza się po wcześniejszej konsultacji ze mną - pracę w zespole dwuosobowym:)

kopernikonkues2019rfrfr

Zadanie domowe na 27 listopada 2019r. Za pomocą strony WeTransfer - prześlij na adres email: morkins@gmail.com - pobrany wcześniej plik instalatora - na stronie dobreprogramy - grę edukacyjną "Matematikus". Zadanie to wykonaj do 26 listopada do godziny 20.00.

zadaniewetrans2019tgt

Zadanie na 23 października. Troszkę nietypowe. Wyszukaj ciekawy - ale krótki filmik (maksymailnie 3 minutowy) o jakiejś jednej - nowince technicznej najlepiej na youtubie - nie musi być w języku polskim i prześlij link do filmiku na adres email: morkins@gmail.com Filmiki

Poniżej przykład takiego filmiku

Zadanie na 13 padziernika - jest krótkie i proste:) należy do niedzieli skończyć pracę w scrachu - "Na przemian" i jeżeli ktoś nie przesłał jeszcze swojej pracy - to link do niej. Poniżej studio scratchowe z waszymi pracami - zagrajcie w nie, oceńcie, komentujecie - serduszkujcie:) z kulturką:)

naprzemian2019rfrtr

 

Zadanie domowe na 9 października jest trzyczęściowe:)
1. Osoby które nie wysłały mi jeszcze projekty scrachowe z biegami - kończymy je na lekcji - ale przesyłamy teraz - proszę o linki na mój adres.
2. Uczniowie, którzy mają poprawki w excelu - odesłałem wszystkie zadania z opisem poprawy - przysyłają zadania poprawione w formacie excel - na google.
3. Zadanie właściwe - proszę przesłać zrzut mapy google z zaznaczoną trasą i tylką z nią - z Bytomia, przez Wrocław, Poznań do Warszawy - samochodem, oczywiście na adres morkins@gmail.com

zadaniepazdziernk2019ederre

Zadanie domowe na 2 października 2019r. Znajdź w internecie informację - ile kosztują 2 bilety w klasie 2 z Katowic do Warszawy Centralnej - pociągiem Intercity w dniu 2.10.2019r. który odjeżdża ze stacji Katowice o godzinie  - 6.05 (przyjazd do Warszawy - 9.39). Jeden z biletów jest biletem normalnym (bez ulgi) drugi zaś ze zniżką dla młodzieży/dzieci (37%). Zsumowaną cenę biletów - prześlij na adres e-mail: morkins@gmail.com do 1 października 2019r.

Poniżej link do strony Intercity
pkpintercity2019

Zadanie na 6:) (dodatkowe)
A gdybym zamiast pociągiem pojechał FlixBusem do Warszawy z Katowic 2 października, wyjazd z Katowic o godzinie 6.45 - to ile by kosztowały bilety za jedną osobę dorosłą i dziecko do lat 14. Cenę biletów prześlij na email: morkins@gmail.com

Gazetka Kopernikus