Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

W związku z prośbami o wydłużenie czasu przygotowania projektów - przesuwam termin oddania prac konkursowych do 1 czerwca 2019r. Przypominam konkurs "Dom XXII wieku" jest obowiązkowy i skierowany jest wyłącznie dla uczniów klas 4b i 5b. Prace wykonane w programie Sketchup - najlepiej pobrać ze strony Kimowej - należy przesłać na adres email: morkins@gmail.com

Kliknij poniżej by pobrać program
|sketchup2019tgtgtgtgaa

Zadanie domowe na 6 maja 2019r. Proszę jeszcze raz przejrzeć swoje projekty, które do tej pory zrobiliście - macie ich cztery. Sprawdźcie i poprawcie jeżeli coś nie działa. Będę te projekty prezentował rodzicom podczas Scratch Day. Proszę także poprawić "Ponga". Poniżej jak powinno wyglądać oprogramowanie piłeczki gdy dotyka paletki.

duszekpong45678

Zadanie domowe na 1 kwietnia 2019r - dokończyć grę "Pong". Gra powinna posiadać dokładny opis. Kończyć się - np. po zdobyciu 10 punktów i informować kto wygrał. Proszę o przesłanie linku działającej gry do niedzieli - 31 kwietnia do godziny 20.00 na adres e-mail: morkins@gmail.com Uczniów, którzy już na lekcji przesłali projekty - proszę o zerknięcie na skrzynkę pocztową - wysłałem im informację zwrotną.

ponggra2019

Zadanie domowe na 18 marca 2019r. Znajdź w Internecie informacje jak nazywała się gra - uznawana za jedną z pierwszych w historii branży (mała podpowiedź - powstała ona w 1961 roku i została stworzona przez Steve'a Russella). Jej nazwę oraz grafikę ją przedstawiającą - prześlij do soboty - 16 marca, na adres e-mail: morkins@gmail.com

gry2019kijiji

Zadanie na 11 marca 2019r. to wykonanie samodzielnie (nie zespołowo) komiksu w programie Pixton. Praca powinna posiadać przynajmniej 10 klatek (kadrów). Pracę należy opublikować i link - przesłać do niedzieli do godziny 20.00 na adres e-mail: morkins@gmail.com.

pixtonzadaniw2019

Można nadal i polecam:) rozwiązywać zadania w programie PixBlocks.

Pobierz i zainstaluj w domu program PixBlocks - kliknij poniżej by pobrać program.

pixblock2019tgt

Teraz obejrzyj instrukcję, którą nagrałem dla Was:) Identyfikator klasy to - YQ9R9

Życzę powodzenia:) Jeżeli nie macie możliwości wykonanania zadania w domu - możecie je zrobić w bibliotece szkolnej.

Zadanie domowe dla klas 4b na 23 stycznia i dla klasy 5b na 21 stycznia. Należy po zarejestrowaniu się wziąć udział kursie e-lerningowym dla klas "4-6: 3...2...1 Internet!" Kurs trwa 45 minut. Sprawdzenie zadania odbędzie się na lekcji.

Kliknij poniżej by przejść do strony zawierającej kurs
kurs113internet

Zadanie domowe na 9 stycznia. Ze względu na zmianę Scratcha z wersji 2 na 3 - proszę o zapoznanie się z nowym wyglądem programu oraz jego funkcjami. Nie kończymy labiryntu. Za to wysyłamy do mnie - do wtorku (8 stycznia) udstępniony program Labirynt, w którym nasz duszek chodzi po labiryncie i nie wychodzi poza ścieżkę. Można edytować wygląd labiryntu i jego kolory.

labiryntscrach2019rfrf

Zadanie domowe na 19 grudnia 2018r - wykonaj w Scratchu program w którym: zaprogramuj duszka (bohatera) tak by poruszał się za pomocą klawiszy we wszystkich kierunkach, zaprogramuj 3 duszki (przeszkadzajki) które będą się poruszać stale z prawa do lewa (lub z góry na dół), za każdym razem gdy dotknie, którykolwiek z nich - duszka (bohatera) gra się powinna zatrzymać. Link z udostępnionym programem - prześlij na adres e-mail: morkins@gmail.com

scratchzadanie2018uhjydrewr

Poniższy tekst zawiera sporo błędów. Przepisz go poprawnie i prześlij za pomocą swojego emaila na adres: morkins@gmail.com

Mam na imię   jórek . chodzę do Szkoły podstawowej nr4 w Bytomiu.Uczę się w klasieinformatyczno medialnej,gdzie uczę się programowania . Uczę się też,formatować   teksty  .

error 700x329

Zadanie domowe na 28 listopada 2018r. Znajdź informację jak nazywał się pierwszy polski komputer, w którym roku został stworzony i wyślij jego zdjęcie - na adres e-mail: morkins@gmail.com

pierwszykomputer345644

Zadanie domowe na 21 listopada 2018r. Za pomocą własnej poczty e-mail prześlij na skrzynkę pocztową: morkins@gmail.com odpowiedź na pytanie: "W którym roku i kto założył firmę TI - Apple Inc? Do e-maila dołącz zdjęcie jednego z założycieli (jako załącznik - spinacz:)". Informacje wyszukaj w internecie.

apple logo

Termin oddania wywiadów - przez grupę I(jeżeli jeszcze ktoś nie zdążył) i II - do 23 listopada.  Prace w formie pisanej na komputerze, lub pliku dźwiekowego przesłać można na adres e-mail: morkins@gmail.com 

wywaidobraz2018tgt

W związku z przypadającym w tym tygodniu -  Świętem Odzyskania Niepodległości
- zadania nie ma:) Świętujemy!!!

100lecieodzys2018

Zadanie domowe na 7 listopada 2018r. Za pomocą własnej poczty e-mail prześlij na skrzynkę pocztową: morkins@gmail.com odpowiedź na pytanie: "W którym roku i kto założył firmę TI - Microsoft? Do e-maila dołącz zdjęcie jednego z założycieli (jako załącznik - spinacz:)". Informacje wyszukaj w internecie.

imgTwo

Zadanie domowe na 31 października 2018r. Za pomocą wyszukiwarki internetowej znajdź odpowiedź na pytanie "Jak nazywał się pierwszy komputer?". Odpowiedź, oraz informację z jakiej przeglądarki internetowej korzystałeś - wyślij za pomocą własnej poczty e-mail i prześlij na skrzynkę pocztową: morkins@gmail.com. W razie problemów - tel. 508080158 :)

konto pocztowe e mail plus domena pl

Zadanie domowe na 24 października 2018r. należy na stronie Code.org - ukończyć Lekcję 8 - Pszczółka: pętle, oraz lekcję 10 - Pszczółka debugowanie. Jeżeli jeszcze ktoś nie ma ukończonego proszę uzupełnić Lekcje: 3,4,6 i 7. Zadanie dodatkowe dla chętnych - lekcja 11: artysta Debugowanie:)
Kod do logowania się to: PVCKYH.

Ds flower454

Zadanie domowe na 17 października 2018r. należy na stronie Code.org - ukończyć Lekcję 6: Labirynt - Pętle oraz Lekcję 7: Artysta - Pętle. 
Kod do logowania się to: PVCKYH.
Proszę o wykonanie tego zadania także osób, które na ostatniej lekcji nie były:)

pixelart2018yhyhyhyt3325aaa

Zadanie domowe na 10 października 2018r. należy na stronie Code.org - ukończyć lekcję 4: Artysta - Sekwencje. 
Kod do logowania się to: PVCKYH. Osoby które już to zrobiły - mają wolne:)

codeorg2018yhyhyhyhy23a

 

Zadanie domowe na 11 października 2017r.

Na kartce z zeszytu, wytnijcie kwadrat o boku - 5 cm na 5 cm. Napiszcie na nim swoje imię i nazwisko, a także odpowiedź na pytanie: "Jak nazywa się system operacyjnym na twoim komputerze domowym. Jeżeli go nie masz to na twoim telefonie komórkowym. Jeżeli takowego nie posiadasz - to na komputerze, na którym pracujesz w szkolnej pracowni komputerowej".:) Informacje o systemach operacyjnych - w zakładce  Zapamiętnik.

systemyoper2018ujufdd

Zadanie domowe na 26 września 2018r.

Z kartki z zeszytu, wytnijcie prostokąt o boku - 10 kratek na 15 kratek(nie centymetrów). Napiszcie na nim swoje imię i nazwisko, a także odpowiedź na pytanie: "Z jakich elementów składa się jednostka centralna". Wymieńcie ich 4. Odpowiedź na pytanie znajdziecie także na stronie - w zakładce - Zapamiętnik.

lenapixelart2018tgtad234

Zadanie domowe na 19 września 2018r.

Z kartki z zeszytu, wytnijcie kwadrat o boku - 12 kratek na 12 kratek(nie centymetrów). Napiszcie na nim swoje imię i nazwisko, a także odpowiedź na pytanie: "W jakim programie graficznym tworzyliśmy na ostatniej lekcji swoje prace na Dzień Kropki?". Podpowiedź znajdziecie w informacji o tym dniu na naszej stronie:)

DotDay2016logoaaa

Zadanie domowe na 12 września 2018r.

Na kartce z zeszytu, wytnijcie kwadrat o boku - 10 kratek na 10 kratek(nie centymetrów).

zeszytkartka1

Napiszcie na nim swoje imię i nazwisko, a poniżej wypiszcie 4 najważniejsze elementy zestawu komputerowego. Pomoc znajdziecie w "Pomocniku":)