Klasy Informatyczno - Medialne

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

W arkuszu kalkulacyjnym, który stworzyliśmy na lekcji zrób następujące obliczenia, wyniki w formie formuły wpisz do komórek: D1, E3, F5:
a) chłopcy
- policz ile wynosi suma skoków chłopaków, którzy skoczyli poniżej 140 cm
- policz ile wynosi suma skoków chłopaków, którzy w swoim imieniu mają literkę s
- policz ile wynosi suma skoków chłopaków, którzy skoczyli więcej niż wynosi twój wzrost
b) dziewczyny
- policz ile wynosi suma skoków dziewcząt, które skoczyły poniżej 120 cm
- policz ile wynosi suma skoków dziewcząt, które w swoim imieniu mają literkę l
- policz ile wynosi suma skoków dziewcząt, które skoczyły mniej niż wynosi twój wzrost

Wyślij arkusz na email: bartek.z.sp4@gmail.com

W razie niezrozumienia treści zadania - prosze o pytania:)

Zadanie na 6

W jakich latach rozgrywane były zawody na Olimpiadzie w skoku w dal z miejsca i jaki jest aktualny rekord świata w tej konkurencji

skowdalwe45

Zadanie domowe na 25 marca 2023r. - klasa 4b. Pytania będą dotyczyły sztuczek. 
1. Czym zajmował się  - Harry Houdini, jeden z największych iluzjonistów świata - poza wykonywaniem sztuczek?
2. Jasper Maskelyne, to iluzjonista, ale był także członkiem Doświadczalnej Sekcji Maskowania - na czym polegała jego praca?
3. James Randi, to także światowej sławy magik, ustanowił nagrodę 1 milona dolarów - za co?

Zadanie na 6
Jak nazywa się magik na tym zdjęciu?

sedrertf12

Zadanie domowe na 18 marca 2023r. godzina 20.00 - W związku z arkuszem kalulacyjnym  - który pokazałem, zadanie związane z matematyką:)

1. Co to znaczy słowo matematyka i z jakiego języka pochodzi?

2. Jak nazywa się wynik mnożenia?

3. Jak nazywała się maszyna licząca - poprzedniczka kalkulatora?

Zadanie na 6
Jak się nazywa autor tego Twierdzenia?

matematyka20234

Zadanie domowe na 11 marca 2023, godzina 20.00 - 4b. W związku z zabawą "Państwa miasta" - pytania, na które musicie znaleźć odpowiedź są następujące:
1. Jakie państwo posiada taką flagę:


flaga2023452. Jakie miasto jest stolicą Peru?

3. Jakie jest najwyższe drzewo na świecie?

4. Jaki jest najmniejszy ptak na świecie?

Zadanie na 6:
5. Znajdź takie imie żeńskie, które czytane od przodu i od tyłu brzmi tak samo.

Zadanie domowe na 4 marca 2023r. - klasa 4b, do godziny 20.00. III część wyszukiwania informacji.

Wyszukaj w internecie - samodzielnie, bez pomocy koleżanek i kolegów, rodziców czy ChatBotów:) odpowiedzi na następujące pytania.

1. Kto prawdopodobnie wymyślił pismo klinowe?

2. W jakim państwie wynaleziono papier do pisania? (w jakim Cesarstwie)

3. Jak nazywała się pierwsza książka wydrukowana (za pomocą ruchomej czcionki) w Europie?

4. Pytanie na 6 - jak nazywa się to dzieło z którego pochodzi poniższa strona? Ma to coś wspólnego z naszą szkołą:)

kartyak202sssd

Zadanie domowe na 25 lutego - klasa 4b do godziny 20.00. Proszę znaleźć w Internecie informacje o tym:
1. Jak nazywał się największy pancernik II wojny światowej (pancernik to statek wojenny)?
2. Jak nazywano niemieckie statki powodne w czasie I i II wojny światowej?
3. W którym roku zatopiono polskiego nieszczyciela ORP "Grom"
4. Zadanie na 6 - jaki niemiecki statek wojenny znajduje się na poniższym zdjęciu(związany z II wojną światową i Polską)

zadanie2wojna

 

Zadanie domowe na 18 lutego - sobota, klasa 4b do godziny 20. Znajdź w internecie informacje o największym statku pasażerskim (wycieczkowym) na świecie i napisz w emailu:
1. Jak się nazywa?
2. Ilu zabiera na pokład pasażerów?
3. Co według Ciebie jest jego główną atrakcją - oczywiście poza tym, że jest statkiem
4. Prześlij wraz z odpowiedziami - zdjęcie statku

Adres email - oczywiście: bartek.z.sp4@gmail.com

statek2022drf5

Zadanie domowe na 13 lutego 2023r - klasa 4b. Na kartce w kratkę o wymiarach 10 cm na 10 cm - wykonaj za pomocą kredek, lub mazaków - na dowolny temat - PixelArt, kartkę przynieś na lekcję - nie składamy kartki - prace chciałbym wywieścić.

ikonki2022345fa789

 

Zadanie domowe na 6 lutego 2023r - klasa 4b. Do utworzonego w szkole dokumentu o tytule "Tabelka" pod napisem w WordArcie - Tabelka, wstaw tabelkę o wielkości od 13 do 18 wierszy (do wyboru) i 13 do 18 kolumn (do wyboru). Następnie zakoloruj tabelkę - tak by powstał PixelArt przedstawiający jakiejś ciało niebieskie - lub coś związnego z niebem czy kosmosem (jak np. poniższe słoneczko). Dokument wyślij jako pdf - na mój adres: bartek.z.sp4@gmail.com

tabelkasloneczko2022

W programie Baltie - wyczarujcie za pomocą współrzędnych - następującu obrazek. Program w bpr - prześlijcie na email.

baltie2022derftgy

W programie Gmail Dokumenty - utwórz nowy dokument o nazwie "Dzień Babci" lub "Dzień Dziadka". Za pomocą narzędzia WordArt (tak jak na lekcji) wykonaj ozdobny napis "Dzień Dziadka" lub "Dzień Babci" (proszę by użyć poza samym ozdobnym napisem - grafiki i kształtów). Następnie wyślij na mój email. Powodzenia

dziadekzadanie2022

Zadanie domowe na 2 stycznia 2023 - klasa 4b. Dokończ w domu tworzenie etykiet  - zarówno w Librusie jak i gmailu, następnie oznacz wiadomości etykietami. Zaś do mnie wyślij zrzut ekranu etykiet i tych Librusowych i tych gmailowych.

librusetykieta

Zadanie domowe na 19 grudnia 2022 - klasa 4b. Zadanie z Baltiem dotyczą tylko tej grupy, która ma dodatkową informatykę.

Wyczaruj za pomocą Baltiego domek - ma on posiadać 2 piętra, dach, komin, okna i drzwi - może mieć też ogródek i drzewka:) Nie musi być podobny do tego na rysunku.

librus2022asedr567

Zadanie domowe na 19 grudnia 2022 - klasa 4b. Wejdź na swoje konto na Librusie - wejdź do zakładki wiadomości i odpisz na wiadomość, którą ode mnie otrzymałeś. Jeżeli nie pamiętasz hasła lub loginu - napisz email z prośbą. Możesz wysłać dane do Librusa - zamiastn na moje na swoje konto email. Czyli napisać sam do siebie!

librus2022asedr 

Zadanie domowe na 12 grudnia 2022r. grupa II

Zainstaluj program Baltie. W programie postaraj się napisać taki program by Baltie wyczarował grzybki - na samym dole planszy od lewej do prawej strony.

baltie20234r45t56

Zadanie domowe na 12 grudnia 2022r. dla klasy 4b. Wykonaj zrzut ekranu - specyfikacji systemu widows i specyfikacji urządzenia. Jak to robimy? W pole wyszukaj (lupka na pasku zadań) wpisujemy - "system"

systempalenl2022sdd

Klikamy na niego myszką i powinno pojawić poniższa karta

systemzadanie2022

- klikamy  - PrtScr, przycinamy na od razu albo wklejamy do Painta i tam przycinamy otwieramy skrzynkę pocztową i wklejamy do emaila - ctrl V. Powodzenia w razie problemów proszę pisac.

Zadanie domowe na 28 listopada 2022, klasa 4b

23 listopada w środę, powinieneś otrzymać na swoją skrzynkę internetową moją wiadomość o temacie "Zadanie domowe". Proszę odpisz na email:) Jeżeli nie było Cię na ostatniej lekcji  - na razie tego zadania nie wykonujesz.

odpiszzadanie2022edrf

Zadanie domowe na 21 listopada 2022r - klasa 4b

Porozmawiaj z tatą, mamą, siostrą czy bratem - dowiedz się co najbardziej lubią robić i spróbuj na kartce spisać w ciekawy sposób algorytm tej czynności.

zadaniedomowe4balg567

Za pomocą konta gmail założonego dzisiaj w szkole - zaloguj się do swojej poczty emailowej w domu.

Przypominam jak wygląda wasz login na swoim przykładzie: bartekzkim2023@gmail.com (imię, pierwsza litera nazwiska i kim2023). Po zalogowaniu proszę o zrobienie zdjęcia telefonem ekranu z waszym kontem i przesłanie zdjęcia na nr. tel - 508080158 proszę podpisać od kogo to mms:)

Nie wysyłamy przez pocztę do mnie emaila - nie uczyliśmy się tego:) Proszę tylko o zdjęcie. W przypadku problemów - proszę pisać na Librusie lub dopytać w szkole.

Jeżeli pojawi się po logowaniu taki komunikat - proszę wpisać swój nr. tel - przyjdzie na niego kod, który należy przepisać poniżej

wazne202345r5

Kod wpisujemy tutaj

wazne202345r5a

Tak to powinno wyglądać po zalogowaniu się:

wazne202345r5a4

 

 

Na kartce z zeszytu - zapisz prosty algorytm, na dotarcie z twojego pokoju (siedzisz przy biurku - lub na łóżku) do drzwi wyjściowych z domu. Używamy prostych poleceń - np. 4 kroki, skręt w prawo, lewo (o np. 90 stopni). Postaraj się by algorytm był jak najkrótszy - ale prawidłowy. Przetestuj go w domu:)

algorytm202sedrft

Zadanie domowe na 10 października 2022r.

Na kartce z zeszytu, wytnijcie kwadrat o boku - 5 cm na 5 cm. Napiszcie na nim swoje imię i nazwisko, a także odpowiedź na pytanie: "Jak nazywa się system operacyjny na twoim komputerze domowym. Jeżeli go nie masz to na twoim telefonie komórkowym. Jeżeli takowego nie posiadasz - to na komputerze, na którym pracujesz w szkolnej pracowni komputerowej".:) Informacje o systemach operacyjnych - w zakładce  Zapamiętnik.

systemyoper2018ujufdd

Zadanie domowe na 3 października 2022r.

Z kartki z zeszytu, wytnijcie prostokąt o boku - 10 kratek na 15 kratek(nie centymetrów). Napiszcie na nim swoje imię i nazwisko, a także odpowiedź na pytanie: "Z jakich elementów składa się jednostka centralna". Wymieńcie ich 4. Odpowiedź na pytanie znajdziecie także na stronie - w zakładce - Zapamiętnik.

lenapixelart2018tgtad234

Zadanie domowe na 26 września 2022r.

Z kartki z zeszytu, wytnijcie kwadrat o boku - 12 kratek na 12 kratek(nie centymetrów). Napiszcie na nim swoje imię i nazwisko, a także odpowiedź na pytanie: "Jak na imię miała dziewczynka, o której oglądaliśmy dzisiaj filmik, a która była inspiracją Dnia Kropki (DotDay)?". A może pamiętacie jak nazywał się program, w którym tworzyliśmy dzisiaj prace "kropkowe"? - jeżeli tak to zapiszcie jego nazwę na kartce. Podpowiem, że link do programu znajduje się też w zakładce "Na komputerowo".

dotday20345r

Na kartce z zeszytu, wytnijcie kwadrat o boku - 10 kratek na 10 kratek(nie centymetrów).

zeszytkartka1

Napiszcie na nim swoje imię i nazwisko, a poniżej wypiszcie 4 najważniejsze elementy zestawu komputerowego. Pomoc znajdziecie w "Pomocniku":)

Laboratoria Przyszłości

Klasa 4

Klasa 6

Klasa 8

Klasa 5b - kółko

Druk 3D 2021-2022