Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Troszkę nietypowa była informatyka w tym tygodniu. Na lekcji zameldowała się bowiem tylko 5 uczniów. Pozostała część klasy albo startowała w zawodach, albo pojechała na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego lub oglądała przedstawienie w Operze Śląskiej. Nie zniechęciło nas to jednak:) Najpierw Mateusz stworzył PixelArta - przedstawiającego - domek, który za chwilę miał budować w programie Angeldust.

pixelart2018yhyhyhyt33

Następnie cała piątka - zdała test z umiejętności łączenia z jednostką centralną elementów zestawu komputerowego na 6:)

pixelart2018yhyhyhyt332

Na tym jednak nie poprzestała. Zabrała się bowiem do tworzenia budowli 3D w grze Angeldust, która swoją mechaniką i koncepcją przypomina kultowego Minecrafta. Powstały bardzo różne i ciekawe budynki:) Brawo!!!

pixelart2018yhyhyhyt3325

Na drugą część zajęć dotarło kilku uczniów i wspólnie zajęli się kodowaniem. A konkretnie nauką używania "pętli". Podobnie jak tydzień temu - nauka ta odbywała się za pomocą strony Code.org.

pixelart2018yhyhyhyt3325a

Z okazji "Dnia Chłopaka" w klasie 4b dziewczyny przygotowały dla chłopców super atrakcje - stanowiska. Było ich 8, a na każdym dziewczyna. Na każdym z nich chłopcy dostawali cukierka, tak "na dzień dobry". Mogli też ich "zarobić więcej" - wtedy gdy z powodzeniem udało im się wykonać zadanie:) A oto poszczególne punkty:

1.U Hani - Rzut piłką do celu
2.U Agaty i Leny - Fanty
3. U Natalia - Trafianie do celu z zamkniętymi oczami
4. U Elwiry - "Bomba"
5. U Michaliny- "Jaka to melodia?"
6. U Marty i Zosi - Zadania w babeczkach
7. U Kasi i Natalii - Rysowanie z zamkniętymi oczami
8. U Zuzi - Kim ja jestem

dzienchlopaka20184basa2

Myślę, że chłopakom zadania przypadły do gustu:) Na koniec zamówiliśmy pyszną pizzę:) Było super:))))

Tekst:
Hanna Widera

dzienchlopaka20184basa

Gdy reprezentacja naszej szkoły przyjechała na zawody lekkoatletyczne w Vsetinie, nasi gospodarze postanowili pochwalić się miejscowymi atrakcjami. Zaprosili nas do Ogrodu Zoologicznego. Kiedy wysiedliśmy z busa wszyscy rzucili się na bramę wejściową. Wtedy każdy z nas wybrał któremu zwierzęciu chciałby pomóc. Zoo było podzielone na 5 kontynentów: Azję, Australię, Europę, Amerykę Południową i Północną. W ZOO mogliśmy zobaczyć takie zwierzęta jak: słonie, żyrafy, lwy, tygrysy, hieny i oczywiście różne ptaki. I tak największe zainteresowanie budziły surykatki. Zwiedzane ZOO miało piękne widoki i zwierzęta. Na pewno te wycieczka zapadnie nam w głowach na bardzo długo.

zoovsetin2018rfr

Zdjęcia i tekst:
Natalia Błachowiak

Jeszcze przed dzisiejszymi zajęciami - Pixel Art wykonała - Natalia, która jest wielbicielką kotków:)

codeorg2018yhyhyhyhy

Także przed zajęciami - trzy dzielne dziewczyny: Kasia, Elwira i Hania - bez błędnie podłączyły wszystkie elementy zestawu komputerowego ze sobą:) Brawo!!!

codeorg2018yhyhyhyhy2

Następnie troszkę porozmawialiśmy o systemach operacyjnych. Mogliśmy zobaczyć jak działał i jak się pracowało z systemami: DOS i Windows 3.1

codeorg2018yhyhyhyhy23

W drugiej części lekcji rozpoczęliśmy pracę z kodowaniem za pomoca strony CODE.org. Pomagaliśmy Angry Birds'om w ich walce ze świnkami, a następnie w trybie artysty - kończyliśmy rysunki.

codeorg2018yhyhyhyhy234

Sympatyczny PixelArt - wykonała dla Nas - Natalia:) Super!!! My też kochamy Kim:)

natalipixelart2018kim2a

Po raz drugi zajrzeliśmy naszym komputerom "pod maskę" - po pierwsze dlatego by sobie przypomnieć jak wyglądają i jak się nazywają elementy zestawu komputerowego, po drugie dlatego, że wielu z nas nie było na poprzedniej lekcji, gdyż wyjechaliśmy do Vsetina na zawody. 

natalipixelart2018kim2a2

Dowiedzieliśmy się także jak podłączyć poszczególne elementy zestawu komputerowego ze sobą:) Jak się okazało nie było to zbyt trudne:)

natalipixelart2018kim2a23

Na koniec pożegnaliśmy się z sympatycznym żółwiem, który jak się okazało był także artystą - malarzem:)

natalipixelart2018kim2a234

Dzisiejszego pięknego PixelArta - podczas zajęć z informatyki - wykonała Lena:) Super!!!

lenapixelart2018tgtad

Następnie pan Bartek przyniósł do klasy kilka jednostek centralnych:) i ... mogliśmy zajrzeć do ich środka, by dowiedzieć się z jakich podstawowych elementów składa się komputer. Okazało się, że w środku nie jest to wszystko jakoś bardzo skomplikowane i już teraz będziemy wiedzieć jak wygląda dysk twardy, a jak płyta główna:)

 lenapixelart2018tgtad2

W części zajęć poświęconej programowaniu - uczniowie Kim'u sterowali żółwiem "Jasiem", który tym razem nie tylko pokonywał labirynty, ale jeszcze zbierał drogocenne diamenty, czasem zdarzało mu się też je upuszczać:) Taki to robot:)

lenapixelart2018tgtad23

Podczas dzisiejszych zajęć - Hania - zrobiła pierwszego klasowego PixelArta:) Brawo:))

kropka2018tgtykim

Nie mogliśmy nie uczestniczyć w Święcie Kreatywności - jakim jest Dzień Kropki (Dot Day), jednak ze względu, że przypada on w sobotę - postaraliśmy się swoje kreatywne prace z wykorzystaniem kropki wykonać dzisiaj:) Prace wykonaliśmy w programie ArtRage.

kropka2018tgtykim2

Zapraszamy do obejrzenia prac powstałych z okazji Dnia Kropki, a wykonanych przez uczniów 4b.

kropka19day4b

Za swoją pracę klasa otrzymała specjalny - Certyfikat:)

certfikat4b2018 

Podczas zajęć z programowania - uczniowie 4b poznali sympatycznego żółwika "Janka", który bardzo lubi pokonywać labirynty. Należało mu tylko troszkę pomóc. Z tego zadania czwartoklasiści wywiązali się perfekcyjnie.

zolwik2018ujuhasygads

Już dzisiaj, 5 września swoje pierwsze zajęcia z informatyki rozpoczęła klasa 4b (Informatyczno Medialna). Młodzi adepci informatyki dowiedzieli się jakie wyzwania stoją przed nimi w nowym roku szkolnym. Nauczyli się także jak bezpiecznie korzystać z komputera w szkolnej pracowni. Poznali elementy zestawu komputerowego i ... opanowali korzystanie z Kimowej strony internetowej www.kim.bytom.pl :) Przed nimi wiele godzin fascynującej przygody z komputerami:)

kim22018rfrt