Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

20 lutego nasza klasa (5b) przespacerowała się po Bytomiu „śladami Wojciecha Korfantego”. Ta wycieczka odbyła się z okazji setnej rocznicy powołania Wojciecha Korfantego na Polskiego Komisarza Plebiscytowego. Bardzo nam się ten spacer podobał, dzięki niemu - dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o Bytomiu, po którym oprowadzała nas mapka, jaką otrzymaliśmy przed wyjściem ze szkoły oraz pani Małgorzata Krawczak  Czas upłynął wszystkim bardzo przyjemnie i szybko i chyba odnaleźliśmy w sobie „zapalonych historyków”. :D

Tekst: Lena Bernatowicz

spcerpobytomiu2020kl5b

19 lutego, prawie całą klasą (5b) wybraliśmy się do studia "Relax" w Bytomiu, by po raz kolejny wziąć udział w muzycznych warsztatach - "Akademia Jazzu". Tematem spotkania była muzyka i instrumenty pochodzące z terenów Karaibów i Tybetu. Mogliśmy posłuchać muzyki z tamtych regionów, oraz przyjrzeć się z bliska egzotycznym instrumentom. Mieliśmy także możliwość samemu poczuć te "dziwne" dźwięki - próbując zagrać te nietypowe melodie. Bardzo nam się to podobało - szkoda, że trwało to tak krótko. Spotkanie z muzyką uważam za udane i z chęcią wezmę udział w kolejnym.                                                                                                                                                                                                          

autorka tekstu: Zuzia Zych

akadeiajazzu2020a

I mała próbka naszych umiejętności i możliwość posłuchania tych egzotycznych instrumentów.

Podczas dzisiejszych dodatkowych lekcji informatyki w klasie 5b - cofnęliśmy się w czasie o prawie 20 lat i zainspirowani niedawnymi wyczynami Kubackiego i Stocha - odpalilismy jeden z najlepszych, a na pewno najbardziej kultowych symulatorów skoków narciarskich - Deluxe Ski Jump 2. Początki nie były łatwe i nawet skoki na odległość 30 metrów były sukcesem. Z czasem okazało się, że można skakać dalej:))

skokijump2020asasa

We środę i w piatek klasy 5b i 6b przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia podczas klasowych wigilii. Było dzielenie się opłatkiem, życzenia, kolędy i prezenty:) Wesołych Świąt i Dobrego Nowego Roku dla wszystkich uczniów, ich rodziców oraz wychowaczyń. Do Siego Roku!!!

wigiliaklasa5b2019rfr
Galeria klasy 6b
wigilia6b2019tgttta

Kilka dni temu uczniowie klasy 5b odwiedzili Radio eM oraz pana redaktora Łukasza Turę, wraz z którym udało im się stworzyć mini słuchowisko oparte na wierszu Juliana Tuwima "Lokomotywa" - zapraszamy do wysłuchania.

W klasie 5b z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny przygotowały dla chłopców niespodziankę.

dzienchlopaka2019ded

Zorganizowały 8 stanowisk z zadaniami: „Malowanie twarzy”, „Fotobudka”, „Jaka to melodia?”, „Ozdabianie słodkości”, „Co jest w pudełku?”, „Twister”, „Klasy”, „Przebijanie balona”. Każdy z chłopaków otrzymał mały upominek. Wszyscy miło spędzili czas. Mamy nadzieję, że chłopcy będą dobrze wspominać ten dzień.

dzienchlopaka2019ded2

Autor tekstu: Natalia Błachowiak

W poniedziałek w klasie 5b odbyły się zajęcia z kodowania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2019. Uczniowie zapoznali się z programem "Blockly", bliskim krewnym Scracha:)

kodowanie2019rfrfewew

Dziękujemy także Oliwerowi, który pokazał swoją prezentację wykonaną w programie Prezi, o którym to programie na poprzedniej lekcji opowiadały Marta i Zosia.

kodowanie2019rfrfewew2

Nasze uczestnictwo w akcji - Europejski Tydzień Kodowania - zostało nagrodzone specjalnym certyfikatem.

certyfikat2019rfrf2

Igor tego lata przeprowadził się Irlandii i musiał opuscić naszą klasę:( Pamięta jednak o nas i wszystkich pozdrawia wraz z cała rodziną:)  Życzymy mu sukcesów i zdrowia oraz mamy nadzieję, że przynajmniej za pomocą strony Kimowej - będzie nas odwiedzał.

igorpozdrwaia2019rfrf
igorpozdrwaia2019rfrf222

Ten tydzień zaczął się od problemów i na nich się zakończył. Chcieliśmy popracować w programie do tworzenia prezentacji - Prezi. Zajęcia przygotowały Zosia i Marta. Okazało się najpierw, że program nie obsługuje przeglądarki Firefox. Następnie nie wszystko chciało działać i na Chromie:( a na koniec okazało się, że mamy zbyt wolny internet - by wszyscy mogli pracować na tym programie on-line, a wersja desktopowa jest płatna. Dlatego krótka prezentacja dziewczyn musiała nam wystarczyć.

preziizosiaimarta2019

Niemiła niespodzianka czekała na nas także w piątek. Mimo naszych najszczerszych chęci - roboty Kryptony - nie chciały się połączyć z programem sterującym. Gdy już jakimś cudem udało nam się to zrobić - roboty działały tylko przez chwilę, po czym znowu się rozłączały. Niestety nie mamy pomysłu co zrobić. Musimy zasięgnąć informacji u producenta. Będziemy szukać rozwiązań, bo przynajmniej składanie Kryptonów było bardzo satysfakcjonujące.

preziizosiaimarta2019a

W niedzielę obchodziliśmy Dzień Kropki - International Dot Day - czyli Dzień Kreatywności.

bomomo2019gtgtgt2

Klasa 5b w środę za pomocą programu bomomo - stworzyła mnóstwo kreatywnych prac:)) 

bomomo2019gtgtgt

Taka miła niespodzianka z okazji Dnia Programisty, który przypada właśnie dzisiaj - 13 września. Lena z klasy 5b w sierpniu odwiedziła Azerbejdżan i... udało się jej zrobić zdjęcie najlepszymi młodymi programistami z Polski, którzy na 31 Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w Baku zdobyli dwa srebrne medale i brąz. Brawo dla chłopaków i dla Leny, która ich wypatrzyła:)

lenabaku2019rfrfr

Gazetka Kopernikus