Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

W piątek 11 października w klasie 6b obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Zorganizowałyśmy dla naszych kolegów podchody. Powstały dwie grupy, a ich zadaniem było znalezienie na terenie szkoły ukrytych wiadomości. Poszło szybko i sprawnie :-)

dziwenchlopaka6b2019rfr2

Każdy z naszych chłopaków został pasowany na "Mężczyznę" i otrzymał drobny upominek. Czas szybko nam upłynął, a panowie z uśmiechami na buziach zakończyli lekcje. Mam nadzieję, że będą miło wspominać ten dzień.

Autor tekstu:
Dominika Kuś
dziwenchlopaka6b2019rfr

W klasie 5b z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny przygotowały dla chłopców niespodziankę.

dzienchlopaka2019ded

Zorganizowały 8 stanowisk z zadaniami: „Malowanie twarzy”, „Fotobudka”, „Jaka to melodia?”, „Ozdabianie słodkości”, „Co jest w pudełku?”, „Twister”, „Klasy”, „Przebijanie balona”. Każdy z chłopaków otrzymał mały upominek. Wszyscy miło spędzili czas. Mamy nadzieję, że chłopcy będą dobrze wspominać ten dzień.

dzienchlopaka2019ded2

Autor tekstu: Natalia Błachowiak

W poniedziałek w klasie 5b odbyły się zajęcia z kodowania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2019. Uczniowie zapoznali się z programem "Blockly", bliskim krewnym Scracha:)

kodowanie2019rfrfewew

Dziękujemy także Oliwerowi, który pokazał swoją prezentację wykonaną w programie Prezi, o którym to programie na poprzedniej lekcji opowiadały Marta i Zosia.

kodowanie2019rfrfewew2

Nasze uczestnictwo w akcji - Europejski Tydzień Kodowania - zostało nagrodzone specjalnym certyfikatem.

certyfikat2019rfrf2

W niedzielę obchodziliśmy Dzień Kropki - International Dot Day - czyli Dzień Kreatywności.

bomomo2019gtgtgt2

Klasa 5b w środę za pomocą programu bomomo - stworzyła mnóstwo kreatywnych prac:)) 

bomomo2019gtgtgt

Taka miła niespodzianka z okazji Dnia Programisty, który przypada właśnie dzisiaj - 13 września. Lena z klasy 5b w sierpniu odwiedziła Azerbejdżan i... udało się jej zrobić zdjęcie najlepszymi młodymi programistami z Polski, którzy na 31 Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w Baku zdobyli dwa srebrne medale i brąz. Brawo dla chłopaków i dla Leny, która ich wypatrzyła:)

lenabaku2019rfrfr

Gazetka Kopernikus