Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Podczas dzisiejszego spotkania z Robotami Lofi - dziewczyny: Zosia, Zuzia, Marta, Natalia, Kasia i Natalia - uczyły się trudnej sztuki kierowania nimi. Następnie wzięły udział w zawodach sprinterskich, zawodach sumo, oraz konkursie tanecznym:) Ze wszystkich tych prób wyszły  - zwycięsko, chociaż roboty od czasu do czasu traciły:) łączność z naszymi tabletami. Od następnego tygodnia zajęcia rozpoczyna nowa grupa.

lofi20202reew
skokijump2020asasa2

Dzisiaj (3 grudnia), uczniowie klasy 5b (KiM) udali się do Katowic, gdzie spotkali się w redakcji Radia eM z panem redaktorem Łukaszem Turą. Dowiedzieli się co to jest radio i jak działa mikrofon.

radioem2019klasa5b34

Zapoznali się z pracą rozgłośni radiowej, a w końcu nagrali także swoją pierwszą radiową audycję:) Bardzo dziękujemy, zarówno panu redaktorowi, jak i całej redakcji, że mogliśmy przyjrzeć się z bliska pracy radiowca.

radioem2019klasa5b34a

Dzięki uprzejmości Muzeum Historii Katowic uczniowie zwiedzili także - niewielką część (z braku czasu) - niesamowitą multimedialną wystawę opowiadającą o historii miasta Katowic. Specjalne podziękowania dla Mariusz Maciów:)

radioem2019klasa5b34a2

W poniedziałek klasa 5b - po raz pierwszy (czekają ją jeszcze dwie wizyty) odwiedziła naszą partnerską szkołęZespół Szkół Technicznych w Bytomiu.

warsztatyzstbytom2019

Pod czujnym okiem nauczycieli szkoły - uczniowie KIM, dowiedzieli się jak działa tachimetr, obejrzeli pracownię związaną z odnawialnymi źródłami energii. Odwiedzili także pracownię mechatroniczną oraz przyjrzeli się serwerowni. Bardzo dziękujemy dyrekcji i panu Witoldowi Krieser - za tak miłe przyjęcie i z niecierpliwością czekamy do marca - wtedy pojawimy się znowu i tym razem mamy nadzieję, że uda nam się zbudować roboty do walki "sumo":)

warsztatyzstbytom2019a

Gazetka Kopernikus