Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

W poniedziałek - 4 lutego, druga grupa klasy 4b, uczestniczyła w spotkaniu z panem redaktorem Jackiem Sonczowskim pracującym na co dzień w naszej lokalnej gazecie "Życiu Bytomskim". Uczestnicy spotkania mogli nie tylko dowiedzieć się jak wygląda praca dziennikarza, ale także prześledzić zmiany jakie przechodziła gazeta przez ponad 60 lat.

redaktor2019ujudddd2

Na koniec spotkania wręczyliśmy panu Jackowi naszą szkolną gazetkę "Kopernikusa".

redaktor2019ujudddd

Poniżej przedstawiamy film - wprawki animacji poklatkowej wykonane przez uczniów klasy 4b. Zapraszamy do obejrzenia.

14 grudnia, 10 osób z klasy 4b udało się do redakcji lokalnego tygodnika „Życie Bytomskie”. Pan Jacek Sonczowski bardzo chętnie opowiedział nam jak powstaje gazeta, jakie są rodzaje gazet i jak wygląda praca redaktora gazety. Opowiedział nam również historię tygodnika "Życie Bytomskie", która rozpoczęła się w 1956r. czyli 63 lata temu. Następnie mieliśmy możliwość porównania jak zmieniała się gazeta na przestrzeni 60 lat. Otrzymaliśmy także aktualny numer gazety. Bardzo dziękujemy panu redaktorowi za poświęcony czas i zaproszenie nas do redakcji.

Tekst:
Natalia Błachowiak

gazet4b2019rfrfr

Na animacje poklatkowe - wykonane samodzielnie lub w zespołach czekam - do 14 grudnia 2018r. Animacja ma nie być krótsza niż 15 sekund i nie dłuższa niż 30 sekund. Powinna zawierać muzykę lub dźwięki. Wykonać ją można za pomocą programu PicPac. Przesłać należy ją na adres email: morkins@gmail.com

poklatkowa

Zapraszamy do obejrzenia filmików wykonanych podczas warsztatów:

Grupa I - Czas

Grupa II - Bajzel

Grupa III - Lekcja

Dzisiaj, 20 listopada, uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach animacji poklatkowej przeprowadzonych przez uczniów i uczennice Klasy Aktywności Twórczej pod opieką pani Katarzyny Michalskiej. Uczniowie Kim'u dowiedzieli się i oczywiście przećwiczyli od razu, jak powstają filmy w tej technice, na co należy zwrócić szczególną uwagę tworząc je, a przede wszystkim, że w pracy z filmem - najważniejsza jest otwarta głowa i dobry pomysł. No i oczywiście cierpliwość.

animacjaoklatkowa2018a

Każda grupa (było ich trzy) stworzyła także krótki filmik za pomocą telefonu i programu PicPac. Mamy nadzieję, zajęcia te staną się inspiracją do własnych eksperymentów z tą techniką.

PicPac Stop Motion

Bardzo dziękujemy pani Kasi oraz uczniom KATów za wspaniałe zajęcia:)

animacjaoklatkowa2018a2

Grupa uczniów klasy 4b, w środę wzięła udział w warsztatach kulinarno-edukacyjnych, które zostały przeprowadzone przez "Zieloną Krainę". Zajęcia miały na celu promocję prawidłowych postaw żywieniowych. Uczniowie dowiedzieli się jak zdrowo i smacznie przyrządzać posiłki. Co jeść by być zdrowym, a czego unikać. Mogli także sami przygotować małe co nie co - oczywiście nie tylko smaczne, ale i zdrowe:)

warsztatyzywieniowe2018dddd

W piątek - 9 listopada 2018r. po raz drugi oddwiedziliśmy MDK nr 1 w Bytomiu. Dla drugiej grupy w składzie: Michał, Agata, Michał, Mateusz, Kuba, Filip, Natalia, Paweł, Hania i Elwira, warsztaty „Wiwat wywiad - czyli o sztuce prowadzenia wywiadów" przeprowadziła pani Magda Futrzyk. Dziękujemy pani bardzo. Mamy nadzieję, że za kilkanaście dni będzie można zobaczyć - przeczytać przeprowadzone przez uczniów klasy 4b - wywiady:)

wywiadmagda29018kllasa2

W piątek - 26 października w Miejskim Domu Kultury nr 1 w Bytomiu, odbyły się dla części klasy 4b warsztaty dziennikarskie.  Warsztaty „Wiwat wywiad - czyli o sztuce prowadzenia wywiadów" przeprowadziła pani Magda Futrzyk. Dzięki tym zajęciom uczniowie dowiedzieli się co to jest wywiad, czym się charakteryzuje i jakie są jego rodzaje. Mieli także możliwość spróbowania swoich sił w pracy dziennikarza i przeprowadzenia wywiadu z bardzo ciekawymi osobami:) Dla drugiej grupy klasy 4b, warsztaty odbędą się 9 listopada. 

warzsatyyzmagda2018yhyd

W dniu dzisiejszym, 14 września, ponad 40 uczniów z Klas Informatyczno Medialnych (4b i 5b) uczestniczyło w bardzo interesujących i ciekawie przeprowadzonych warsztatach zatytułowanych "Biorobotyka", które odbyły się w Miasteczku Uniwersyteckim Uniwersytetu Śląskiego.

warsztaty2018yuhydsf

Podczas warsztatów, ich uczestnicy, mogli poznać przemiłego humanoidalnego robota "Bobota", którego zaprezentowali jego twórcy – inżynierowie z Politechniki Białostockiej. Mnóstwo emocji wzbudziły także dwa pozostałe warsztaty przeprowadzone przez biologów z Katedry Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii Uniwersytetu Śląskiego, podczas których młodzi programiści dowiedzieli się wiele o robotach starających się naśladować owady, a także o eksperymentach, które mają na celu poznanie strategi zachowań zwierząt.

warsztaty2018yuhydsf2
warsztaty2018yuhydsf23

Studio scratch 4b