Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Na animacje poklatkowe - wykonane samodzielnie lub w zespołach czekam - do 14 grudnia 2018r. Animacja ma nie być krótsza niż 15 sekund i nie dłuższa niż 30 sekund. Powinna zawierać muzykę lub dźwięki. Wykonać ją można za pomocą programu PicPac. Przesłać należy ją na adres email: morkins@gmail.com

poklatkowa

Zapraszamy do obejrzenia filmików wykonanych podczas warsztatów:

Grupa I - Czas

Grupa II - Bajzel

Grupa III - Lekcja

Dzisiaj, 20 listopada, uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach animacji poklatkowej przeprowadzonych przez uczniów i uczennice Klasy Aktywności Twórczej pod opieką pani Katarzyny Michalskiej. Uczniowie Kim'u dowiedzieli się i oczywiście przećwiczyli od razu, jak powstają filmy w tej technice, na co należy zwrócić szczególną uwagę tworząc je, a przede wszystkim, że w pracy z filmem - najważniejsza jest otwarta głowa i dobry pomysł. No i oczywiście cierpliwość.

animacjaoklatkowa2018a

Każda grupa (było ich trzy) stworzyła także krótki filmik za pomocą telefonu i programu PicPac. Mamy nadzieję, zajęcia te staną się inspiracją do własnych eksperymentów z tą techniką.

PicPac Stop Motion

Bardzo dziękujemy pani Kasi oraz uczniom KATów za wspaniałe zajęcia:)

animacjaoklatkowa2018a2

Grupa uczniów klasy 4b, w środę wzięła udział w warsztatach kulinarno-edukacyjnych, które zostały przeprowadzone przez "Zieloną Krainę". Zajęcia miały na celu promocję prawidłowych postaw żywieniowych. Uczniowie dowiedzieli się jak zdrowo i smacznie przyrządzać posiłki. Co jeść by być zdrowym, a czego unikać. Mogli także sami przygotować małe co nie co - oczywiście nie tylko smaczne, ale i zdrowe:)

warsztatyzywieniowe2018dddd

W piątek - 9 listopada 2018r. po raz drugi oddwiedziliśmy MDK nr 1 w Bytomiu. Dla drugiej grupy w składzie: Michał, Agata, Michał, Mateusz, Kuba, Filip, Natalia, Paweł, Hania i Elwira, warsztaty „Wiwat wywiad - czyli o sztuce prowadzenia wywiadów" przeprowadziła pani Magda Futrzyk. Dziękujemy pani bardzo. Mamy nadzieję, że za kilkanaście dni będzie można zobaczyć - przeczytać przeprowadzone przez uczniów klasy 4b - wywiady:)

wywiadmagda29018kllasa2

W piątek - 26 października w Miejskim Domu Kultury nr 1 w Bytomiu, odbyły się dla części klasy 4b warsztaty dziennikarskie.  Warsztaty „Wiwat wywiad - czyli o sztuce prowadzenia wywiadów" przeprowadziła pani Magda Futrzyk. Dzięki tym zajęciom uczniowie dowiedzieli się co to jest wywiad, czym się charakteryzuje i jakie są jego rodzaje. Mieli także możliwość spróbowania swoich sił w pracy dziennikarza i przeprowadzenia wywiadu z bardzo ciekawymi osobami:) Dla drugiej grupy klasy 4b, warsztaty odbędą się 9 listopada. 

warzsatyyzmagda2018yhyd

W dniu dzisiejszym, 14 września, ponad 40 uczniów z Klas Informatyczno Medialnych (4b i 5b) uczestniczyło w bardzo interesujących i ciekawie przeprowadzonych warsztatach zatytułowanych "Biorobotyka", które odbyły się w Miasteczku Uniwersyteckim Uniwersytetu Śląskiego.

warsztaty2018yuhydsf

Podczas warsztatów, ich uczestnicy, mogli poznać przemiłego humanoidalnego robota "Bobota", którego zaprezentowali jego twórcy – inżynierowie z Politechniki Białostockiej. Mnóstwo emocji wzbudziły także dwa pozostałe warsztaty przeprowadzone przez biologów z Katedry Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii Uniwersytetu Śląskiego, podczas których młodzi programiści dowiedzieli się wiele o robotach starających się naśladować owady, a także o eksperymentach, które mają na celu poznanie strategi zachowań zwierząt.

warsztaty2018yuhydsf2
warsztaty2018yuhydsf23

Studio scratch 4b