Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

A chłopaki z klasy 5b - mimo kataru i panującej wokół grypy:) walczą z robotami Lofi. Właściwie to nie walczą - bo już je ujarzmili. Świetnie sobie radzą z programowaniem ich czujników. Udało się nawet uruchomić wyświetlacz LED i się nim pobawić. W następnym tygodniu pora na składanie robotów.

czujnikiled20202

W poniedziałek - nowa grupa konstruktorów/programistów: Tymek, Paweł, Michał, Michał i Mateusz zabrała się za... na razie za rozkręcanie robotów po dziewczynach:). Okazało się, że nie jest to prosta sprawa, a instrukcja obsługi śrubokręta nie należy do najprostszych:)) Ale wszystko dobrze poszło i już za tydzień będzie można popracować z czujnikami robota:))

lofrobot2020sssss

Tuż przed świętami  - oba zespoły dziewcząt z klasy 5b, ukończyły swoje LOFI roboty, a nawet więcej każdy zespół złożył po dwa roboty:))) Na zajęciach, które odbędą się w poniedziałek - po feriach - 27 stycznia postarają się je kontrolować - co jest równie trudne jak ich składanie:) W kolejnym tygodniu swoją przygodę z Lofi Robotami rozpocznie kolejna grupa.

lofirobotygotowe20920
lofirobotygotowe209202

W minionym tygodniu dwa zespoły z klasy 5b pracowały z Lofi Robot i jego czujnikami. Dzięki temu powstały bardzo ciekawe programy wykorzystujące czujnik światła oraz lampki. Za tydzień kończymy składanie robotów i postaramy się nimi pojeździć:)

lofirobot2019rfrfrrf23ed432

A tak o tych projektach opowiadają Natalia i Kasia

Dzisiaj z czujnikami Robota Lofi pracowały dwa zespoły dziewcząt: Natalia, Kasia i Natalia, oraz Zuzia, Zosia i Marta. Udało im się oprogramować: światełka, potencjometr, czujniki światła i odległości. Za tydzień powtórka - bo zabawa była przednia tylko czasu ciągle mało:)

lofirobot2019rf542
lofirobot2019rf542as

Dzisiaj odbyły się ostatnie zajęcia z klocków LegoWeDo - dla klasy 5b. Ostatni projekt wykonał Paweł. Szybko i sprawnie zbudował "samolot" i go samodzielnie oprogramował. Teraz pora na Roboty Lofi, a w drugim półroczu - klocki Lego WeDo 2.

legowedopawelkoniec2019
A tak opowiada o swoim projekcie

W poniedziałek na dodatkowych zajęciach informatycznych działo się:) Paweł składał i programował klocki Lego WeDo,

pawellregowedo2

Hania i Gabrysia próbowały swoich sił w drukowaniu 3D za pomocą specjalnego długopisu,

druk3dfilm2019

a dwie grupy dziewcząt z klasy 5b - budowały roboty LOFI. Za tydzień powtórka:)

5blofi2019rfr
Zespół: Natalia, Kasia i Natalia
5blofi2019rfr2
Zespół: Zosia, Zuzia i Marta

Przez ostatnie trzy tygodnie Oliwier, Gabrysia i Martyna składali i oprogramowywali klocki Lego WeDo. Podczas zajęć powstało kilka ciekawych projektów: "Bączek", "Symulator łódki" czy "Lew".

gabrysiapaczek2019rfr
Gabrysia i jej projekt "Bączek"

oliweridziewczyny2019d
Oliwier, Gabrysia i Martyna przy pracy:)

 O swoim projekcie "Bączek" - opowiada Gabrysia


O swoim projekcie "Łódka" - opowiada Oliwier

O swoim projekcie "Lew" opowiada Martyna

W poniedziałek - Oliwer i Martyna (z większym akcentem na Oliwer, za tydzień będzie zamiana:)), rozpoczęli naukę i zabawę z klockami lego WeDo. Zbudowali i oprogramowali krokodyla, który potrafił kłapać paszczą, ale i lubił podgryzać paluszki:) nie tylko te słone:)

oliwer2019tgtg343

A tak opowiadają o swoim projekcie:)

W poniedziałek z klockami Lego WeDo pracowali: Tymek i Paweł - stworzyli świetny projekt "Dźwig". Oczywiście odpowiednio go oprogramowali. Brawo chłopaki. Za tydzień nowa grupa - złożona z nowych uczniów klasy kimowe - trzymamy za nich kciuki.

tymekipawel2019tgtge

A tak chłopaki opowiadają o swoim projekcie

Za to Emilka, Michał, Ania i Zuzia - pracowali z klockami Lego WeDo2. Efektem ich pracy były super projekty - "Pszczoła" i "Helikopter". Za tydzień z klockami zaczyna pracę nowa - już ostatnia grupa. Brawo!!!

igormateusz2019eded2a
igormateusz2019eded2a2

W poniedziałek z Klockami LegoWeDo zmierzyli się dwaj wspaniali programiści - Tymek i Paweł. Zbudowali i zaprogramowali symulator łodzi - która poddawana jest testom podczas zmieniających się warunków pogodowych:) Brawo!!!

tymekipawel2019rfr
A tak opowiadali o swoim projekcie

Gazetka Kopernikus