Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Dzisiaj swoją zabawę z "Scottie Go" - zakończyła III grupa (klasa 4b). Marta, Bartek, Elwira i Hania pomagając robotowi Scottiemu świetnie się bawili. Chociaż trzeba przyznać, że nie mieli łatwo. Pogoda na dworze się popsuła, zrobiło się szaro i nasze czytniki kodu - co rusz odmawiały posłuszeństwa. Mimo tego udało im się dotrzeć aż do Antarktydy. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Za tydzień zapraszamy kolejną grupę:)

godzinakodowania2018tgtttg2as

Dzisiaj, 14 listopada już trzeci zespół: Marta, Bartek, Elwira i Hania rozpoczęły zajęcia z programowania z wykorzystaniem gry planszowej "Scottie Go!". Jak to bywa w przypadku młodych informatyków z klas Kim'owych przystąpili do pracy z wielkim zaangażowaniem i już po chwili robot Scottie - odzyskał części pojazdy które spadły w Europie i Ameryce Południowej. Brawo byle tak dalej:)

scotiitego32018eded

W środę swoje zajęcia z programowaniem - przy wsparciu sympatycznego robota Scottiego zakończyli: Lena, Kasia, Mateusz i Filip. Udało im się dotrzeć do na cztery kontynenty wspierając dzielnie robota i z wielką cierpliwością skanując i wprowadzając do programu napisane przez siebie algorytmy. Brawo!!!

scratcxhonline4bpocz2018a

Dzisiaj Scottiemu pomagała druga grupa młodych programistów z klasy 4b. W nauce programowania za pomocą tej fantastycznej gry planszowej wzięli udział: Lena, Kasia, Mateusz i Filip. W nieco przedłużonych zajęciach (odpracowujemy poprzedni tydzień) udało się pokonać aż trzy kontynenty - może ta grupa idzie na rekord:) Zobaczymy za tydzień.

marta2018tvtfvtf2345a

Dzisiaj zakończył się pierwszy cykl zajęć z grą Scottie Go! Natalii, Pawłowi, Tymkowi i Natalii udało się wraz z robotem Scottiem odbyć podróż przez trzy kontynenty: Europę, Amerykę Południową i Antarktydę. Pomogli mu zebrać kilkanaście części pochodzących z rozbitego statku kosmicznego. I za tą wspaniałą pracę otrzymali na koniec zajęć - specjalne Certyfikaty. Brawo!!!

certyfikaty2018yhyhyhyddd

Pierwsza czwórka uczniów z klasy 4b: Natalia, Paweł, Tymek i Natalia wyruszyły wraz z robotem Scottiem w podróż dookoła świata - starając się pomóc biednemu robotowi w poszukiwaniu części z jego rozbitego statku kosmicznego. Udało im się przeszukać dokładnie Europę, dotarli też do Ameryki Południowej. Trzymamy za nich kciuki, by wspólna wyprawa w świat programowania - zakończyła się sukcesem.

natalipixelart2018kim2a2345

Od środy - 26 września rozpoczynamy zajęcia dodatkowe z informatyki. Spotykać się będziemy co tydzień, według poniższego harmonogramu:

I grupa:
Natalia, Natalia, Paweł, Tymek
26 września, 3 października, 10 października

II grupa:
Lena, Kasia, Filip, Mateusz
17 października, 24 października, 7 listopada

III grupa:
Elwira, Hania, Bartek, Marta
14 listopada, 21 listopada, 28 listopada

IV grupa:
Igor, Kuba, Zosia, Zuzia
12 grudnia, 19 grudnia, 2 stycznia

V grupa:
Michał, Michał, Natalia, Michalina, Agata
9 stycznia, 16 stycznia, 23 stycznia

Będziemy pracować z programem - Scottie Go!!

scottie go 2

Studio scratch 4b