Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Od wtorku - 5 lutego - rozpoczęły się zajęcia dodatkowe z klockami Lego WeDo (I edycja). Do pracy z klockami z dużym zaangażowaniem przystąpili dwaj Michałowie, oraz Michalina i Agata. Chłopcy wykonali i oprogramowali kaczuszki, zaś dziewczyny samolot:) Było dużo zabawy i zaangażowania. Brawo!!!

legowedo2019a1

O swojej pracy opowiada Michalina

a tak o swoim projekcie mówi Michał

W środę zakończyliśmy zajęcia w ostatniej grupie (klasy 4b) z sympatycznym robotem Scottiem. Agata, Michał, Natalia, Michał i Michalina za swoją pracę otrzymali specjalne certyfikaty. Teraz uczniowie zarówno klasy 4 jak i 5 - będą mogli sobie grę wypożyczyć do domu i spróbować przejść kolejne poziomy. A już od następnego tygodnia - będziemy uczyć się tworzyć i oprogramowywać konstrukcje z klocków Lego WeDo.

dwuosobowe2018ikids23

W czwartek ostatnia grupa uczniów klasy 4b - poznała sympatycznego robota Scottiego. Agata, Natalia, Michał i Michalina pomagali mu jak mogli, by zebrać rozproszone po 3 kontynentach części statku kosmicznego. Szło im wspaniale. Uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale i doskonalili swoje umiejętności programistyczne. To taka nauka przez zabawę.

scootieostatniagrupa2019rfrf

W środę zakończyła zabawę ze Scottiem - przedostatnia grupa uczniów klasy 4b. Zuzia, Zosia, Igor i Kuba dzielnie pomagali robotowi. Udało im się dotrzeć aż na Antarktydę - tam co prawda śnieżyca i niskie temperatury dały im się we znaki:) Jednak dzielnie sprostali zagadkom programistycznym, które stanęły przed nimi. Najwięcej problemów sprawiały - aparaty i aplikacja:) Ale i temu dali radę. Dlatego zasłużenie otrzymali specjalne Certyfikaty:)

certyufikatygrupaprzed2019

W środę swoją przygodę ze Scottie Go - rozpoczęła grupa IV z: Zuzią, Zosią, Kubą i Igorem. Do pomocy robotowi przystąpili pełni ochoty i... po ponad godzinie trzeba było ich odrywać od gry, gdyż opanował ich znany w przypadku tej gry syndrom - jeszcze jednego poziomu:) Prawie trzy kontynenty przebyte, kilkanaście zadań zrealizowanych z sukcesem i kolejne zajęcia zaraz po świętach:) Scottie - rządzi:)

lofiirobotyjezdza2018aa234567834

Dzisiaj swoją zabawę z "Scottie Go" - zakończyła III grupa (klasa 4b). Marta, Bartek, Elwira i Hania pomagając robotowi Scottiemu świetnie się bawili. Chociaż trzeba przyznać, że nie mieli łatwo. Pogoda na dworze się popsuła, zrobiło się szaro i nasze czytniki kodu - co rusz odmawiały posłuszeństwa. Mimo tego udało im się dotrzeć aż do Antarktydy. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Za tydzień zapraszamy kolejną grupę:)

godzinakodowania2018tgtttg2as

Dzisiaj, 14 listopada już trzeci zespół: Marta, Bartek, Elwira i Hania rozpoczęły zajęcia z programowania z wykorzystaniem gry planszowej "Scottie Go!". Jak to bywa w przypadku młodych informatyków z klas Kim'owych przystąpili do pracy z wielkim zaangażowaniem i już po chwili robot Scottie - odzyskał części pojazdy które spadły w Europie i Ameryce Południowej. Brawo byle tak dalej:)

scotiitego32018eded

W środę swoje zajęcia z programowaniem - przy wsparciu sympatycznego robota Scottiego zakończyli: Lena, Kasia, Mateusz i Filip. Udało im się dotrzeć do na cztery kontynenty wspierając dzielnie robota i z wielką cierpliwością skanując i wprowadzając do programu napisane przez siebie algorytmy. Brawo!!!

scratcxhonline4bpocz2018a

Dzisiaj Scottiemu pomagała druga grupa młodych programistów z klasy 4b. W nauce programowania za pomocą tej fantastycznej gry planszowej wzięli udział: Lena, Kasia, Mateusz i Filip. W nieco przedłużonych zajęciach (odpracowujemy poprzedni tydzień) udało się pokonać aż trzy kontynenty - może ta grupa idzie na rekord:) Zobaczymy za tydzień.

marta2018tvtfvtf2345a

Dzisiaj zakończył się pierwszy cykl zajęć z grą Scottie Go! Natalii, Pawłowi, Tymkowi i Natalii udało się wraz z robotem Scottiem odbyć podróż przez trzy kontynenty: Europę, Amerykę Południową i Antarktydę. Pomogli mu zebrać kilkanaście części pochodzących z rozbitego statku kosmicznego. I za tą wspaniałą pracę otrzymali na koniec zajęć - specjalne Certyfikaty. Brawo!!!

certyfikaty2018yhyhyhyddd

Pierwsza czwórka uczniów z klasy 4b: Natalia, Paweł, Tymek i Natalia wyruszyły wraz z robotem Scottiem w podróż dookoła świata - starając się pomóc biednemu robotowi w poszukiwaniu części z jego rozbitego statku kosmicznego. Udało im się przeszukać dokładnie Europę, dotarli też do Ameryki Południowej. Trzymamy za nich kciuki, by wspólna wyprawa w świat programowania - zakończyła się sukcesem.

natalipixelart2018kim2a2345

Od środy - 26 września rozpoczynamy zajęcia dodatkowe z informatyki. Spotykać się będziemy co tydzień, według poniższego harmonogramu:

I grupa:
Natalia, Natalia, Paweł, Tymek
26 września, 3 października, 10 października

II grupa:
Lena, Kasia, Filip, Mateusz
17 października, 24 października, 7 listopada

III grupa:
Elwira, Hania, Bartek, Marta
14 listopada, 21 listopada, 28 listopada

IV grupa:
Igor, Kuba, Zosia, Zuzia
12 grudnia, 19 grudnia, 2 stycznia

V grupa:
Michał, Michał, Natalia, Michalina, Agata
9 stycznia, 16 stycznia, 23 stycznia

Będziemy pracować z programem - Scottie Go!!

scottie go 2

Studio scratch 4b