Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Klasa VIb po przerwie wznowiła zajęcia z zestawem "Gravitrax". Tym razem: Dominika, Zuzia, Filip i Antek - starali się - by "kulki" szczęśliwie dotarły do zaplanowanej mety. Co się udało:)

gravitrax2020antek

Bartek i Michał rozpoczęli zajęcia z klockami LegoWeDo 2. To ostatnia grupa - klasy 6b, która pracuje z tymi klockami. Mam nadzieję, że od nowego semestru - uda się uruchomić klocki Ablix. Bartek i Mateusz zbudowali - "żabę" dla której - przygotowali specjalny program pod Scratchem. Brawo!!!

bartekimateusz2019rfrfr

A tak opowiadają o swoim projekcie

Kolejna grupa zakończyła zajęcia z "Gravitraxami" - tym razem dzielnie z torami dla kulek radziły sobie: Dominika, Lucy i Dominika:) Powstało klika ciekawych konstrukcji, a do tego jedna autorska. Brawo dziewczyny!!!

graviotraxy32019rftrre
A tu Gravitrax na żywo:)

W ubiegłym tygodniu po raz drugi uczniowie klasy 6b, składali tor dla kulek "Gravitrax". Tym razem był to tor z poziomy zaawansowanego - co widać nie tylko na filmiku, ale przede wszystkim na czasie jaki musieli poświęcić by go zbudować:) W pracach wzięli udział: Agnieszka, Igor, Mateusz i Tosia.

gravitrax2019d
A tak to wygląda w praktyce:)

Także klasa 6b - kończy swoją przygodę z Klockami Lego WeDo 2. Jeden z ostatnich projektów przygotowali wspólnie - Bartek i Paweł. Zbudowali i zaprogramowali specjalny klucz, który pozwala przenosić różne przedmioty i może być pomocny w zajęciach z klockami:)

pawelbartek2019rfr

Tak o swoim projekcie "Klucz" opowiada Paweł

Na ostatnich zajęciach z programowania z klocków Lego WeDo2 pracowaliśmy w nieco powiększonym składzie:) Swoje zajęcia z klockami kończyły Dominika i Kinga, zaś Dominika, Karolina Eunika i Paweł tą przygodę zaczynali.

legowedo22019eder2

Wspólnie zbudowali dwa superowe projekty - ciężarówkę, która potrafiła - gdy dojechała do śmietnika - wysypać śmieci, które miała na pace, a także sygnalizację świetlną z efektami dźwiękowymi. Brawo!!!

legowedo22019eder

A tak o swoim projekcie mówią Dominika i Eunika - "Sygnalizacja"


 Dominika, Karolina i Paweł i ich projekt "Wywrotka"

Nietypowo, bo we wtorek (tak będzie przez kilka następnych tygodni), nad klockami Lego WeDo 2 pochyliły się dziewczyny: Dominika i Kinga. Jedna zbudowała i oprogramowała - zaporę wodną dla statków, druga joystick - który po oprogramowaniu wykorzystała w swojej grze w scrachu. Brawo!!!

domikiaikinga2019

A tak opowiadają o swoich projektach
Dominika projekt "Zapora"


Kinga projekt "Joystick"

Projekt "Pszczółka" - opowiadają o nim: Ania i Emilka


Projekt "Helikopter" - opowiadają o nim: Zuzia i Michał

Nasze roboty - Kryptony - wyglądają już coraz lepiej. Dziewczyny: Tosia i Agnieszka - składają robożabę, zaś Igor i Mateusz - taśmociąg. Na kolejnej lekcji będziemy programować - to co zbudowali. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie i będziemy mogli zaprezentować nasze roboty - działające:)

igormateusz2019eded
igormateusz2019eded2

Projekt "Wywrotka" - opowiadają o nim: Ania i Emilka

Projekt "Robozwierz" - opowiadają o nim: Zuzia i Michał

20 września -  kolejna grupa młodych programistów przystąpiła do zajęć z robotami LegoWeDo 2. Zuzia, Michał, Ania i Emilka dzielnie składały klocki a następnie je programowały, no i oczywiście na koniec efekty swojej pracy zespoły musiały zaprezentować przed kamerą:)Zuzia i Michał zbudowali robozwierza, zaś Ania i Emilka - wywrotkę.

legoaniaemilka2019edrfr
legoaniaemilka2019edrfr2

Druga grupa: Igor, Mateusz, Agnieszka i Tosia - walczyli z robotem Kryptonem z firmy Ablix. Udało się wypakować wszystko z pudełek - przejrzeć, zainstalować oprogramowanie i ... czas się skończył:) Kolejne spotkania z robotami - za tydzień:)

legoaniaemilka2019edrfr24
legoaniaemilka2019edrfr23

Dzisiaj, piątek 13 - tego ale także Dzień Programisty - więc:) my (Kimy) oczywiście programowaliśmy, bo to nam wychodzi najlepiej - Igor, Mateusz, Agnieszka i Tosia - pracowali nad swoimi projektami z użyciem klocków Lego WeDo 2 - samochodem i alarmem antywłamaniowym i szło im świetnie:)

loegowedo2019tgtgtddd

Zobaczcie jak sami opowiadają o swoich projektach

Mateusz i Igor "Samochód z czujnikiem"


Agnieszka i Tosia "Alarm antywłamaniowy"


Gazetka Kopernikus