Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Nietypowo, bo we wtorek (tak będzie przez kilka następnych tygodni), nad klockami Lego WeDo 2 pochyliły się dziewczyny: Dominika i Kinga. Jedna zbudowała i oprogramowała - zaporę wodną dla statków, druga joystick - który po oprogramowaniu wykorzystała w swojej grze w scrachu. Brawo!!!

domikiaikinga2019

Projekt "Pszczółka" - opowiadają o nim: Ania i Emilka


Projekt "Helikopter" - opowiadają o nim: Zuzia i Michał

Nasze roboty - Kryptony - wyglądają już coraz lepiej. Dziewczyny: Tosia i Agnieszka - składają robożabę, zaś Igor i Mateusz - taśmociąg. Na kolejnej lekcji będziemy programować - to co zbudowali. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie i będziemy mogli zaprezentować nasze roboty - działające:)

igormateusz2019eded
igormateusz2019eded2

Projekt "Wywrotka" - opowiadają o nim: Ania i Emilka

Projekt "Robozwierz" - opowiadają o nim: Zuzia i Michał

20 września -  kolejna grupa młodych programistów przystąpiła do zajęć z robotami LegoWeDo 2. Zuzia, Michał, Ania i Emilka dzielnie składały klocki a następnie je programowały, no i oczywiście na koniec efekty swojej pracy zespoły musiały zaprezentować przed kamerą:)Zuzia i Michał zbudowali robozwierza, zaś Ania i Emilka - wywrotkę.

legoaniaemilka2019edrfr
legoaniaemilka2019edrfr2

Druga grupa: Igor, Mateusz, Agnieszka i Tosia - walczyli z robotem Kryptonem z firmy Ablix. Udało się wypakować wszystko z pudełek - przejrzeć, zainstalować oprogramowanie i ... czas się skończył:) Kolejne spotkania z robotami - za tydzień:)

legoaniaemilka2019edrfr24
legoaniaemilka2019edrfr23

Dzisiaj, piątek 13 - tego ale także Dzień Programisty - więc:) my (Kimy) oczywiście programowaliśmy, bo to nam wychodzi najlepiej - Igor, Mateusz, Agnieszka i Tosia - pracowali nad swoimi projektami z użyciem klocków Lego WeDo 2 - samochodem i alarmem antywłamaniowym i szło im świetnie:)

loegowedo2019tgtgtddd

Zobaczcie jak sami opowiadają o swoich projektach

Mateusz i Igor "Samochód z czujnikiem"


Agnieszka i Tosia "Alarm antywłamaniowy"