Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

W związku z covidem - przedłużam termin oddawania prac na  konkurs plastyczny na grafikę komputerową  - "Owady w mieście" - skierowany do uczniów klasy 4b, 6b i 7b, oraz konkurs programistyczny w Scratchu "Owady w mieście" dla klasy 6b i 7b. Organizatorem konkursu jest Innowacyjny zespół edukacyjno terapeutyczny "Edterek". Na nagrodzonych i wyróżnionych czekają nagrody:)

Prace należy wysyłać na adres morkins@gmail.com do 31 października.

jesien2020dom267

Zapraszam do udziału w edycji 2020 - Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Orzeł. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 2-8. Składa się z 21 pytań jednokrotnego wyboru. Do każdego pytania podane zostaną 4 odpowiedzi, z których tylko jedna odpowiedź może być poprawna. Rozgrywany jest  w 4 kategoriach wiekowych: klasa II, klasy III-IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII. Konkurs odbędzie się 19 listopada 2020 r. w szkole. Czas pisania testu 45 minut.

Zapisay na adres email: morkins@gmail.com zbieram do końca tygodnia

orzelinformatyczny2020aaaaaad

Zapraszam do udziału w konkursie informatycznym "Bóbr" edycja 2020, konkurs odbędzie się w listopadzie, zapisy do końca października - na adres morkins@gmail.com

Bóbr Junior (klasa 7) - 10 listopada godzina 12.00-13.00
Bóbr Benjamin (klasa 4 i 6) - 12 listopada godzina 12.00-13.00

bobr2020rft56

Zapisali się do tej pory: 7b - Antek, Ania, Dominika 6b - Paweł, Michał, Filip i Zuzia

Zapraszam do udziału w Mistrzostwach Szkoły w Rummikubie,
które odbędą się 27 października 2020r.
na lekcji 8 i 9

3 pierwsze osoby (laureaci Mistrzostw Szkoły), będą reprezentować "Czwórkę" na
Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikubie,
które odbędą się on line od 16 do 20 listopada

Zapisy do konkursu na adres email: morkins@gmail.com,
lub na Librusie - Bartłomiej Zbączyniak.

rummikubmisztrz2020edrrr3

 

Zapraszam do udziału w Konkursie matematyczno-informatycznym "InstaLogik", nad którym Honorowy Patronat objął Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Terminy:
Etap I, termin 1 października - 28 października 2020, g. 20:00
Etap ten - polega na rozwiązaniu online pytań testowych do kilku zadań matematyczno-logicznych opisanych w formie historyjki. Pytania onaczone są jako adresowane do uczniów klas 4-8 lub tylko do uczniów klas 7-8. Znajomość programowania nie jest potrzebna do rozwiązania zadań 1 etapu.

W przypadku wzięcia udziału w konkursie z naszej szkoły ponad 5 uczniów - automatycznie osoba o najlepszym wyniku szkolnym awansuje do II etapu

Etap II, termin 12 grudnia 2020, godz. 10:00 – 11:30
Zadania konkursowe drugiego i trzeciego etapu zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly. Czas na rozwiązanie zadań to 1,5 godziny. Z myślą o uczniach klas 7-8 przygotowane zostały zadania z gwiazdką.

Assembly zawiera jedynie 9 instrukcji, zapoznanie się z nim nie powinno sprawić większego wyzwania. Przed 2 etapem na stronie konkursu udostępnione zostanie pełne środowisko programistyczne języka Assembly oraz materiały szkoleniowe pozwalające szerzej zapoznać się z tym językiem i przygotować się do kolejnych etapów konkursu.

Klasyfikacja prowadzona będzie województwami oraz poziomami klas z różnymi progami punktowymi dla poszczególnych poziomów. Na każdym etapie znajdują się zadania z gwiazdką opracowane z myślą o uczniach klas starszych (7-8), choć mogą się z nimi mierzyć również młodsi uczniowie (przy czym punkty za te zadania nie będą się liczyć do wyniku uczniów klas 4-6).

Zapraszam do zgłaszania się do końca następnego tygodnia (10 październik)
- morkins@gmail.com

Od dzisiaj rusza konkurs plastyczny na grafikę komputerową  - "Owady w mieście" - skierowany do uczniów klasy 4b, 6b i 7b. Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie pracy w dowolnym programie graficznym - przedstawiającej życie owadów w mieście. Organizatorem konkursu jest Innowacyjny zespół edukacyjno terapeutyczny "Edterek". Na nagrodzonych i wyróżnionych czekają nagrody:)

Prace należy wysyłać na adres morkins@gmail.com do 25 października.

jesien2020dom267

Zapraszam do udziału w quizie "Stolice Europy", który zostanie przeprowadzony za pomocą programu Kahoot oraz Zooma. W quizie poza sprawdzeniem znajomości z nazw stolic Europy, mogą pojawić się pytania o charakterystyczne budowle znajdujące się w mieście czy herby miast.

Konkurs odbędzie się 7 października (środa) o godzinie 18.00. Zapisy do konkursu do 2 października na adres: morkins@gmail.com

quizeuropa20202aaa

Od dzisiaj rusza konkurs programistyczny "Owady w mieście" - skierowany do uczniów klasy 6b i 7b. Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie gry, prezentacji, historyjki lub quizu za pomoca programu Scratch. Organizatorem konkursu jest Innowacyjny zespół edukacyjno terapeutyczny "Edterek". Na nagrodzonych i wyróżnionych czekają nagrody:)

Linki do programów proszę wysyłać na adres morkins@gmail.com do 25 października. Konkurs odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

konkurskodeweek2020aass

Właśnie ruszyła rejestracja do 3 polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge. Proszę o informację, kto w tym roku byłby chętny. Istnieje możliwość - podobnie jak w ubiegłym roku przygotowania się do konkursu pod okiem Stasia - zrobimy takie spotkania na Zoomie wieczorem - co myślę ułatwi nam sprawę:)

Pojawiły się już ćwiczenia przedkonkursowe - które można rozwiązywać w Pixblocku.

Eliminacje rozpoczną się 23 listopada i potrwają do 29 listopada - do następnego etapu awansują uczniowie, którzy rozwiążą 75% zadań eliminacyjnych.

30 listopada opublikowane zostaną wyniki eliminacji.

5 grudnia - odbędą się półfinały o godzinie 9.00 - do finału awansuje 30 z najszybciej rozwiązanymi zadaniami.

11 grudnia w Poznaniu odbędą się Finały Konkursu.

Czekam na zgłoszenia do końca następnego tygodnia - 2 października

pixblockchanalenf320202

Gazetka Kopernikus