Klasa Informatyczno - Medialna

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bytomiu

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na logo gazetki "Kopernikus". Wystarczy, że wykonasz rysunek za pomocą edytora graficznego lub zwykły (musi być wykonany ołówkiem lub długopisem), który będzie przedstawiał wymyślone przez Ciebie - logo gazetki szkolnej "Kopernikus". Najciekawsza praca zostanie nagrodzona. Propozycje proszę przesyłać na adres gazetkakopernikus@gmail.com lub dostarczyć do pana Bartłomieja Zbączyniaka do dnia 15 grudnia 2019r.

logokopernikus20194rr

Ogłaszamy konkurs na "Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". Kartkę można wykonać w dowolnym programie graficznym, za pomocą Scratcha, przy użyciu tabletu graficznego, może to być także animacja poklatkowa, filmik - czy ruchomy gif (np. wykonany w Pivocie). Pracę należy wysłać na adres email: morkins@gmail.com do 7 grudnia 2019r. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 1-8. Zapraszamy!!!

kartka 0001aaaaaa2a

W tym roku już na jesieni odbędzie się Pix Programming Challenge. To międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się za pomocą platformy PixBlock. Zapisy do konkursu rozpoczną się - 9 września i trwać będą do 24 listopada. 16 września pojawią się ćwiczenia przedkonkursowe. Eliminacje - to 25 do 29 listopada. Ci którzy osiągną 75% - awansują do półfinałów. Półfinały - odbędą się 5 grudnia. Do finału awansuje 30 najlepszych uczestników konkursu, którzy 13 grudnia zmierzą się ze sobą na UAM w Poznaniu.

pixchalange2019rfrfr

W tym roku zapisy do Międzynarodowego Konkursu Bóbr - rozpoczną się 7 października. 14 listopada od 12.00 do 13.00 odbędzie się konkurs. Wyniki dostępne będą w grudniu.

bobrkonkurs2020